Державні програми по знешкодженню ядерних відходів у Чорнобилі у 2018 році проігнорували. Радіоактивні відходи енергоблоків ЧАЕС не захоронили і не побудували жодного об'єкта по захороненню радіоактивних відходів, при тому, що гроші на це держава виділяла. 

Функція на догляд за відходами покладена на Державне агентство України з управління зоною відчуження. Про інцидент 24 жовтня повідомило "Слідство.Інфо", посилаючись на аудиторський звіт.

Чорнобиль накрила отруйна хмара

Популярні новини зараз

Смугастий Дан Балан заліз між ніг до мліючої Кароль: "Тихе щастя”

Львів'ян можуть зачинити вдома до березня: "Ситуація погіршується"

Дорофєєва перед ″Останнім танцем″ нарешті зізналась про стосунки з Позитивом: ″Була закоханість″

Вибори мера Києва: з'явилися дані свіжого соцопитування. Кого кияни хочуть бачити главою столиці

Показати ще

Як відомо, вирішення наслідків Чорнобильської катастрофи фінансується за 10 бюджетними програмами.

Причиною невиконання програм стало те, що держпідприємства з системи управління зоною відчуження делегували один одному функцію перевезення радіоактивних відходів і в кінцевому підсумку тільки в листопаді 2018 року вирішили оголосити конкурс на замовлення послуг з перевезення. Відкриті торги кілька разів "провалились", адже подавав заявку тільки один учасник. Для перевезення радіоактивних відходів потрібні ліцензія і спеціально обладнаний транспорт. В Україні таких перевізників небагато.

Чорнобиль накрила отруйна хмара

Тендер пройшов без конкуренції. Однак вчасно договір з фірмою не уклали, радіоактивні відходи не вивезли і не поховали в 2018 році взагалі.

Чорнобиль накрила отруйна хмара

В Центральному підприємстві по поводженню з радіоактивними відходами пояснили ситуацію журналістам. Там повідомили, що в сховища зони відчуження на поховання або зберігання надійшли інші радіоактивні відходи, а наявні в минулому році не поховали через банальний брак часу.

Чорнобиль накрила отруйна хмара

Нагадаємо, раніше Чорнобиль поринув у безпросвітний отруйний туман, моторошні кадри: "Вражає…"

Як повідомляв портал "Знай.ua", осінь розфарбувала забутий Богом Чорнобиль у дивовижні кольори

Також "Знай.ua" писав, що в Антарктиді відшукали "крижаний Чорнобиль"