Розмови про можливу реприватизацію "Укртелекому" відіб'ють у іноземних інвесторів інтерес до України і зірвуть плани уряду щодо залучення іноземних інвестицій. Про це написав політолог Володимир Фесенко на своїй сторінці в Facebook, повідомляють Українські новини.
Політолог зазначив, що згідно з проектом бюджету-2020 уряд планує залучити в наступному році понад 22,6 млрд грн іноземних інвестицій, що становить менше ніж $1 млрд, в той час як за 5 років має намір залучити $50 млрд.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Похвальна реалістичність в плани на 2020 р.. Навряд чи відразу вдасться забезпечити стрибок іноземних інвестицій. Але навіть для виконання цих скромних планів, а тим більше для майбутніх інвестиційних "мега-проектів" треба забезпечувати якість інвестиційного клімату. У цьому зв'язку нагадаю про конфліктні ситуації з попередніми великими інвестпроектами – Криворіжсталь (Міттал-Стіл), Укртелеком. І там, і там відбуваються якісь дивні дії деяких чиновників, йдуть розмови про реприватизацію, що може геть-чисто вбити інтерес великих іноземних інвесторів приходити в Україну", - написав Фесенко.
Політолог позитивно оцінює заяву прем'єр-міністра Олексія Гончарука про те, що він проти реприватизації, але вважає, що таку ж позицію мають озвучити та інші представники влади, зокрема керівництво Фонду держмайна.
"Дуже добре, що Прем'єр-міністр Гончарук виступає категорично проти реприватизації. Але це має бути не тільки його особиста позиція, але і принципова позиція всього уряду, і окремих державних інститутів, у тому числі і Фонду держмайна", - зазначив Фесенко.
На його думку, для президента здатність уряду забезпечити залучення в країну інвестицій стане одним з ключових критеріїв для оцінки ефективності його роботи.
"Судячи з усього, для Президента Зеленського залучення інвестицій, особливо іноземних, буде одним з головних критеріїв в оцінці ефективності діяльності уряду", - написав Фесенко.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час інвестиційного форуму в Маріуполі заявив, що реприватизація є поганим сигналом для інвесторів і підриває довіру до держави, а також запевнив, що уряд буде ставитися до таких ідей дуже обережно.