На сьогоднішній день мало хто уявляє себе без такої потрібної системи wi-fi і роутерів, які забезпечують бездротовою мережею. Але будь-який роутер, навіть найпотужніший має свій радіус покриття, за межами якого він перестає діяти. Якщо роутер встановлений в приміщенні, де є стіни, а якщо мова про житлове приміщення, то це логічно, що там є стіни, то в такому випадку зона дії приладу значно зменшується. Тобто, увійти в систему буде також просто, а от якість зв'язку буде значно гірше. На зону дії роутерів впливає і металева арматура, яка використовується при будівництві.

Якщо ви власник середньої за розміром квартири, то вам буде цілком достатньо одного роутера, який зможе забезпечити необхідною мережею в будь-якому навіть самому далекому куточку квартири. Але якщо ви живете в великому приватному будинку, в якому, наприклад, не один, а два або навіть три поверхи, то «мертвих зон» у таких місцях значно більше і вайфай пристрої просто не справляються. Можна помітити, що ноутбук в одному місці ловить мережу і працює добре, а ось смартфон у віддаленій кімнаті ледве-ледве, а то і зовсім не бачить домашню бездротову мережу, то пристрій в такому випадку просто переключається на 3G. І добре, якщо у вашому розпорядженні безліч мегабайт, які не жаль витратити на перегляд різних відео, а якщо «метрів» в обріз, то все таки варто поборотися за оптимальну роздачу мережі по всій квартирі або будинку. Що б мережу можна було зловити, де завгодно, то користувачеві необхідно збільшити зону покриття свого основного роутера. Це можна зробити або за допомогою додаткового дроту, який потрібно провести і поставити «крапку доступу». Або є другий варіант, про який далі в статті ми детально і розповімо. Цей варіант має назву ретрансляція або ж друга назва повторювач wi-fi.

Яка функція репитера itmaster.guru
Яка функція репитера itmaster.guru

Як працюють репітери, у чому їхня функція?

На плечі репитера покладена важлива функція - йому необхідно прокласти бездротовий міст, від основного встановленого роутера в будь-яку іншу точку приміщення, де необхідно, щоб було встановлено хороше покриття мережі.

Спосіб проведення репитера досить простий і не вимагає ніяких монтажних робіт, що прискорює його встановлення.

Популярні новини зараз

Головне за день 11 грудня: про що пошкодував Зеленський, що загрожує "свободівцям" і на кого працює Кличко

"Сексі!": Каменських в пікантний спідній білизні захопила не тільки Потапа

У Чехії обстріляли університетську лікарню: є жертви

На Україну суне аномальна зима: синоптики стривожили прогнозом на грудень

Показати ще

Основний роутер повинен знаходитися відносно недалеко від репитера, це важливо, щоб ретрансляція міг бачити роутер, для якісної ретрансляції. Якщо ж знехтувати цим правилом і ретрансляцію встановити далеко від роутера, то якість зв'язку буде втрачено. Користувач в такому випадку, звичайно, отримає інтернет, але, з низькою швидкістю, а це значить, що сторінки будуть довго завантажуватися, а це дійсно не зручно.

Але плюс повторювача в тому, що його можна переносити в будь-яке місце, де ловить навіть незначний сигнал. Але і, звичайно, там, де є розетка 220В, без неї з репитером теж нікуди.

Для того, щоб зрозуміти чи гарний сигнал в тому місці, де ви плануєте поставити ретрансляцію, вам потрібно на цьому місці знаходитися зі своїм смартфоном і подивитися на телефоні скільки вай-фай ловить поділів. Щоб напевно переконатися в якості мережі необхідно на тому самому місці через смартфон завантажити будь-яке відео і подивитися, як швидко воно загрузилось. Якщо ж користувача все влаштовує, то можна сміливо встановлювати ретрансляцію. Як це зробити ми розповімо на прикладі роутерів TP-лінк і ASUS. Вибір припав саме на ці роутери, так як вони особливо популярні і затребувані серед користувачів на сьогоднішній день.

Як налаштовати ретрансляцію ASUS

Якщо нам треба підключити роутер Асус по вайфай до репітеру, то це потрібно зробити за допомогою кабелю з роз'ємом RJ45. Як правило додатково шукати цей кабель немає необхідності, так як він йде в комплекті разом з роутером. Винятком може стати той факт, якщо ви купували роутер з рук, і вам цей шнурок просто забули покласти. Щоб відбулося підключення необхідно цей шнурок підключити до комп'ютера, а другу його частину потрібно всунути в один з 4-и портів роутера. Якщо підключення до роутера робиться через ноутбук, то спершу необхідно відключити вайфай на ноутбуці. Відключення вайфая необхідно, щоб не було конфлікту з основним роутером. Після цього в браузері необхідно вбити адресу: 192.168.1.1. Це адреса роутера, але якщо пристрій не знайшовся, то спробуйте зайти через цю адресу: 192.168.0.1. Якщо ж і цього разу спроба не увінчалася успіхом, то необхідно відновити заводські настройки до самого роутера, це можна зробити, спираючись на інструкцію, яка завжди йде в комплекті до роутера. Коли вдалося зробити підключення, необхідно ввести логін admin і пароль admin.

Щоб правильно налаштувати репитер треба діяти покроково, ivstar.net
Щоб правильно налаштувати репитер треба діяти покроково, ivstar.net

Після цього користувачеві потрібно переключити пристрій на режим повторювача. Після вибору режиму просто тиснемо на збереження і переходимо до налаштування цієї функції. Після цього користувачеві стануть видимі всі мережі вай-фай, які вдалося зловити роутеру в полі своєї дії. Це можуть бути вайфай з інших квартир і прилеглих будинків, а також кафе і магазинів. Але користувачеві не варто зазіхати на всі запропоновані мережі, адже його цікавить тільки одна до якої йому і необхідно підключитися. В цей же період часу необхідно стежити якої потужності сигнал, він не повинен бути занадто слабким, інакше під час користування попросту буде відбуватися втрата швидкості.

Вибравши потрібний нам wifi натискаємо на цю мережу і вводимо пароль на свій основний роутер. Далі тиснемо на пункт «підключення». Після цього система вам запропонує ввести назву мережі, а також вказати яким буде пароль на вайфай на новому пристрої. Пароль повинен бути не менше восьми знаків.

Підключення проходить досить швидко від декількох секунд, до пари хвилин. Коли мережу буде сконфігурировано, то користувачеві знову будуть показані всі дані із зазначенням їх назви мережі, пароль, а також отриманий IP адрес.

Після цього плавно наближаємося до завершення встановлення, натискаємо далі, де перед очима буде детальна інструкція про те, як можна підключитися до бездротової мережі. Після цього натискаємо «завершити» і ми побачимо вікно роутера в режимі репитера. Цей режим має назву Карта мережі. Тепер можна сміливо сказати, що підключення відбулося і тепер всі ваші пристрої: планшети, ноутбуки і телефони необхідно буде підключити до репітеру. Коли ж ваші пристрої будуть знаходитися поза зоною дії головного роутера, то вихід в інтернет буде здійснюватися через більш сильну мережу вай-фай повторювача.

Налаштовуємо ретрансляцію з TP-LINK

C TP-linkom справи йдуть складніше, з установкою цього пристрою додаються ще кілька пунктів. Перше, що необхідно зробити користувачеві, це потрапити на основний роутер, а також встановити частоту за допомогою, якої і буде працювати ретрансляція з іншими встановленими пристроями: телефонами, планшетами, ноутбуками та іншим.

Система працює таким чином, що маршрутизатор самостійно вибирає канал, який буде пов'язаний з вашими пристроями. У порівнянні з минулим роутером нам немає необхідності підключатися за допомогою кабелю, так як у нас вже є підключення відповідно до системи вайфай. Цю операцію можна здійснювати і з домашнього комп'ютера або ж з ноутбука. Якщо ж основний роутер теж TP-LINK, то користувачеві потрібно на нього і перейти. При цьому в адресному рядку пошукача необхідно ввести адресу: 192.168.0.1, або ж tplinkwifi.net. Далі вам буде запропоновано ввести логін і пароль, за замовчуванням потрібно буде вести адмін. Далі потрібно перейти в налаштування бездротового режиму, там із загального переліку необхідно вибрати рядок під назвою канал і поставити будь-яке невелике значення, що і буде цифрою каналу. На завершення обов'язково потрібно буде натиснути функцію зберегти.

Після цього необхідно буде підключитися до кабелю, який йде в комплекті разом з роутером. За традицією один кінець кабелю необхідно вставити в ноутбук, а другу частину проводу потрібно вставити в один з декількох роз'ємів, які розміщені в роутері. Користувачеві потрібно переконатися, що і роутер, і другий пристрій побачили один одного, після цього в адресному рядку потрібно ввести адресу, вказану вище.

Якщо все буде здійснено успішно, то користувач побачить меню роутера, де буде підпункт мережу і його складова підфункція LAN.

Далі, на що слід звернути увагу - необхідність встановити ip адресу для вашого репитеру. Варто зробити акцент на тому, що обидві адреси повинні хоч небагато відрізнятися один від одного. Досить буде, щоб цифри адреси відрізнялися буквально на одне значення. Проробивши всі ці маніпуляції потрібно натиснути на «зберегти», тим самим підтвердити всю серйозність своїх намірів.

Після цього необхідно почекати кілька миттєвостей поки пройде перепідключення сигналу після чого буде знову відкрито вікно входу, в яке потрібно внести логін і пароль нашого ретранслятора. Якщо необхідно буде внести будь-які зміни, то їх можна буде зробити якщо зайти в цей адресний пепітер. Наступним кроком буде перехід в меню з назвою WPS і треба відключити цю функцію, так як вона буде блокувати будь-які зміни, що вносяться. Далі нас чекає настройка бездротового режиму куди ми і заходимо. Після цього потрібно буде встановити канал такий же, як і в основному роутері. Тепер нам все-таки потрібно включити функцію WDS і натиснути на функцію зберегти. Далі переходимо в пошук і знаходимо нашу мережу, до якої потрібно підключитися. З'явиться список де буде далеко не одна мережа, а ряд інших мереж, які буде ловити наш роутер. Коли ми знайдемо нашу мережу, то і тиснемо підключитися. Вибравши мережу, вводимо пароль і логін нашої мережі. Після цього необхідно дочекатися бажаного стан «встановлено».

Якщо все згідно з інструкцією, то повинно бути все добре і бажана установка буде завершена.