День незалежності Латвії

Щорічно 18 листопада в Латвії відзначається важливе державне свято — День незалежності, або День проголошення Латвійської Республіки (латв. Latvijas Republikas Proklamēšanas день).
Після закінчення Першої світової війни, коли Латвія все ще залишалася фактично окупованій німецькими військами 18 листопада 1918 року в Ризі був проголошений "Акт про незалежність", згідно з яким Латвія ставала незалежною державою, а до управління країною прийшов буржуазний уряд Карліса Улманиса, підтримувана Антантою.

Популярні новини зараз

"Звичайно роман!": Балан і Кароль зізналися Осадчій у стосунках

Яке свято 11 грудня: чого не можна робити в цей день

Курс валют на 11 грудня: долар нажене паніку на українців

Фріске жива? Шепелєв випадково видав те, що приховувала родина співачки

Показати ще

Всесвітня тиждень правильного використання антибіотиків

В 2015 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) ініціювала щорічне проведення в середині листопада всесвітнього тижня правильного використання антибіотиків (World Antibiotic Awareness Week).

Проблема необґрунтованого застосування антибіотиків і наслідки для здоров'я людини все частіше стає предметом обговорень серед медиків, а також у засобах масової інформації, що вказує на безумовну її актуальність.

День народження Міккі Мауса

18 листопада щорічно відзначається День народження Міккі Мауса - в честь річниці виходу у світ 18 листопада 1928 року мультфільму "Пароплавчик Віллі".

День народження Міккі Мауса. Фото: bagnet.org
День народження Міккі Мауса. Фото: bagnet.org

День Іони

У понеділок, 18 листопада, відзначається народний свято День Іони (за старим стилем – 5 листопада). В церковному календарі це день пам'яті архієпископа Новгородського і Псковського Іони, ігумена Отенской пустелі. 

Традиційно в цей день незаміжні дівчата просять Господа про доброго чоловіка. Згідно з народним повір'ям, якщо на зорі навколо будинку розкидати зроблені своїми руками дрібнички та дрібні монети, то женихи зовсім скоро з'являться у порога.

Також в День Іони закінчується прибирання плодів чорної редьки. Редька з'являлася на столах у селян постійно. З нею любили квасити капусту, подавали і просто тонко нарізану, политу олією і посипану цибулею. Завдяки фітонцидам, що містяться в цьому коренеплоді, застуда та інфекції, часті для цього часу року, обходили селянські сім'ї стороною. 

Народні прикмети на 18 листопада

Історичні події 18 листопада: що цікавого відбувалося

1626 — відбулося освячення собору Святого Петра в Римі — одного з найдавніших досягнень архітектури бароко.

1775   згідно з указом імператриці Катерини ІІ в Російській імперії введено поділ на губернії.

1883 — в Сполучених Штатах введена єдина система визначення часу, яка прийшла на зміну автономній для кожного міста системі визначення.

1918 — проголошена незалежність Латвійської Республіки.

1928 — у Нью-Йорку відбувся прем'єрний показ звукового анімаційного фільму «Пароплав Віллі», де вперше з'явився нині всесвітньо відомий персонаж Міккі Маус.

Іменини в цей день

Гавриїл, Галактіон, Григорій, Іона, Памфил, Тимофій, Тихон.

Як повідомляв Знай.uа синоптики розповіли, що погода взимку буде аномальною. Тенденція останніх років збережеться, однак зміни клімату призведуть до сильних коливань температур. Українці ще дізнаються, що таке "собачий холод".

Також Знай.uа писав, що останнім часом курс гривні коливається. Але цьому є объяснение. Економісти розповіли, чи буде долар по 30 і чи варто купувати зараз валюту.

Ще Знай.uа писав, що восени багато хвороби загострюються і псують враження від цієї чарівної пори. Від типових осінніх хвороб і загострень можна себе вберегти: потрібно проводити профілактику і лікування.