Нещодавно уряд Гончарука скасував постанову, яка обмежувала тариф на опалення на рівні 1400 грн за гігакалорію, або 35,21 грн за 1 кв. м опалювальної площі. Така постанова була прийнята влітку урядом Гройсмана та аргументована істотним зниженням цін на газ.
Пояснюють скасування обмеження невигідністю постачання газу за наявними цінами. В результаті опалення коштуватиме на рівні минулого року, попри те, що газ істотно подешевшав.

Ціни на газ, фото: Уніан
Ціни на газ, фото: Уніан

Крім цього, з 1 січня скасують спеціальні зобов'язання "Нафтогазу" (ПСО), і тариф на газ стане ринковим. В Україні з нового року планується скасувати обмеження, згідно з яким у випадку, якщо ринкова ціна зросте понад 8550, то її обмежували на цьому рівні. У свою чергу міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель заспокоює українців.

"Я думаю, що уряд забезпечить у першому кварталі 2020 року ціну на газ нижче, ніж ціна в першому кварталі 2019 року, і це важливо, оскільки у нас може припинитися транзит газу", - сказав Оржель. Олексій Оржель

Ціни на газ, фото: oilreview.kiev.ua
Ціни на газ, фото: oilreview.kiev.ua

Та попри оптимістичну заяву міністра, ряд місцевих комунальних підприємств вже підвищили тариф для населення. Разом із тим депутати і чиновники обговорюють можливість скасування пільгового тарифу на перші 100 кВт-год електроенергії на місяць. Очікується додаткове зростання вартості електро­енергії на 25% в наступні роки.

В результаті всі абоненти, які зараз використовують пільгову ціну кіловата на місяць, будуть змушені щомісяця переплачувати мінімум 78 грн, або 936 грн в рік.

Нагадаємо, раніше українці вражені великими платіжками

Популярні новини зараз

Українці мають право на безкоштовну комп'ютерну томографію: у МОЗ розповіли як це зробити

Катерина Репяхова публічно поскандалила з колишньою Віктора Павлiка: "Звели сина в могилу"

Невакцинованих українців чекатимуть поліцейські на ринках і в маршрутках

Самотня Ірина Білик оголила плече і пообіцяла дещо особливе: чоловікам приготуватися

Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.ua", українців попередили про зростання ціни на газ

Також "Знай.ua" писав, що в Україні змінилася вартість природного газу, як це вплине на тарифи для населення