Для користувачів інтернету вже давним давно знайома торгова площадка Ebay. Але це не просто платформа для покупок і продажу чогось, це справжній інтернет-аукціон зі ставками на товари і послуги. У матеріалі докладно розповімо про те, що це за платформа, як здійснювати замовлення, проводити оплату і який розмір мита за це покладено.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ чому особливості торгового майданчика Ebay
Новим цей інтернет-аукціон явно не назвеш, так як він з'явився ще в 1995 році і почав своє існування на базі однойменно сайту. Спершу продавці могли використовувати цей сайт в своїх цілях абсолютно безкоштовно, але з часом торговому майданчику знадобився свій домен, який і отримав назву eBay.сом.
Головна фішка і особливість цього ресурсу в тому, що на ньому відбуваються продаж товарів і послуг, але не просто за встановлену продавцем ціну, а за аукціон в ході якого проходять торги і покупець з найвищою ставкою отримує свій товар. Але щоб отримати товар або послугу йому необхідно підтвердити свій платіж. Разом з цим на ресурсі існує ще й класичний спосіб продажу і придбання товарів. Потрапляючи на Ібей такі товари виставляються за фіксованою ціною, що нагадує звичайну покупку в інтернет-магазині.
Абсолютно неважливо, що ви для себе вибрали замовити товар або ж поставили на нього ставку все одно ви укладаєте договір-оферту з тим чи іншим продавцем. Перш ніж почати будь-яку активність на цьому ресурсі, спершу потрібно зареєструватися з введенням своїх особистих даних. Варто зробити акцент на тому, що якщо ви протягом трьох днів не сплатили виграну ставку або ж куплений товар, то для жителів євро зони і штатів можуть бути не приємні наслідки. Якщо ви не виконуєте умови договору, то можна сміливо очікувати судового розслідування, за недотримання встановлених правил і умов.
Для жителів України або ж іншого пострадянського простору можна не бояться судових переслідувань, максимум що їм загрожує, так це особиста образа від продавця, а також незадоволена оцінка на особистій сторінці в питаннях відповідальності в ролі покупця. Не варто думати, що така оцінка - це суща дрібниця, адже якщо у вас набереться три таких позначки, то торгова платформа ебей назавжди з вами розпрощається. І такий крок, ймовірно буде правильним, адже якщо ми прагнемо до європейців і їх стандартів, то потрібно розуміти яка відповідальність лежить на кожній людині навіть на придбання якоїсь дурниці.
Так, це все серйозно, але завжди є вихід із ситуації і можливість знайти компроміс. Якщо ж вам дозволяють ваші знання англійської мови, то ви можете самостійно поговорити з продавцем і домовитися з ним про відстрочення платежу або знайти інший взаємовигідний компроміс, таким чином і для продавця це буде лояльний вихід із ситуації, і ви не отримаєте чорну позначку. Якщо ж ваші знання англійської не дозволяють це зробити, то просто скористайтеся перекладачем, головне не пускати ситуацію на самоплив.
Якщо ж до закінчення торгів залишається більше доби, то ви маєте право просто скасувати свою ставку. Важливо просто в потрібний момент оптимально для себе вирішити чи потрібен вам цей товар і чи збираєтеся ви його оплачувати. Це на території України якщо ви робите покупку з якогось сайту і хочете її доставити наприклад через нову пошту, то ви в праві вибрати оплату за допомогою післяплати, тобто подивитися товар і потім вирішити оплачувати його чи ні, але з американською платформою на ібее таке не пройде.
Спірні питання доставки
Бувають і такі ситуації, коли вартість реальної доставки значно відрізняється від тієї суми, яка була вказана продавцем, то в такому випадку, ви як покупець маєте право оскаржити оплату товару. Але це спрацює в тому випадку, якщо з вашої пильністю все в повному порядку, якщо ж ви самі пропустите цей момент, то коли прийде товар, вам доведеться або змиритися з високою оплатою і внести потрібну суму коштів за доставку, або ж вам доведеться повернути товар, а разом з ним отримати на свій аккаунт чорну мітку. Така мітка на сайті має назву Strike.
Варто також зробити акцент на тому, що не всі продавці готові відправляти свій товар на території пострадянського простору, тому, щоб зайвий раз не обнадіювати себе, то відразу запитайте про це продавця.
Як оплатити товар куплений на ібей
Не має значення чи то виграла ваша ставка на лот, або ж ви купили, щось за фіксованою ціною, все одно існує кілька способів оплати товарів. Є офіційний спосіб оплати, а є і такі, які просто можуть використовуватися на основі взаємної домовленості з продавцем.
З липня минулого року діють певні нововведення, що стосуються посилок з-за кордону. Тепер, якщо вартість товарів в посилці буде вище 100 євро, то одержувач повинен буде сплатити податок, на суму яка перевищує допустиму сотню. До встановленого нововведення допустимий поріг був в 150 євро. Одержувачу потрібно буде зробити два платежі, де один буде ПДВ - 20%, а мито буде 10%. Тобто, якщо посилка буде складатися з товарів, наприклад на 180 євро, то додаткові платежі потрібно буде оплачувати тільки за 80 євро, які перевищують норму. Таке нововведення стосується тільки фізичних осіб, для юридичних осіб норма залишається колишньою - допустимими будуть 150 євро.
Але варто розуміти, що 100 євро це практично 3 тис.грн., а на цю суму можна купити кілька елементів одягу, а от припустимо, щось з техніки вже не придбаєш. Тобто за суму понад вже доведеться вносити додаткові кошти.
Якщо ви не отримаєте оплачений товар, то ви маєте право поскаржитися і повернути свої кошти. Про те, що ви не отримали товар буде свідчити відсутність підпису в поштовому відділенні.
Але з евау не тільки надійна доставка і повернення коштів у разі її відсутності, також ця платформа гарантує вам повернення, за невідповідність заявленому товару. Це може бути в тому випадку, коли товар, який ви отримали занадто відрізняється за зовнішнім виглядом, від того, який був виставлений на сайті, або гарантія повернення може діяти ще й в тому випадку, коли продавець виявився аферистом з недійсним телефоном.
Ненадійною вважається оплата, яка буде здійснена, через систему грошових переказів. У продавців навіть може бути своя версія про те, що такий спосіб оплати дозволить вам заощадити кілька відсотків, але це блеф. Насправді, якщо ви відправите гроші продавцю через систему грошових переказів, то назад відкликати кошти в разі відсутності доставки буде просто неможливо.
Як зареєструватися на торговому майданчику Ебей на російській мові
Як ми вже сказали на початку - сам майданчик почав функціонувати ще з 1995 року, а ось російською мовою, він з'явилася тільки з 2010 року. Додавання російської мови значно спростило проведення торгів, адже далеко не кожен бажаючий зробити покупку на ресурсі володіє англійською, і тоді, щоб здійснити задумане покупцеві спершу необхідно зайти в інет, перевести, те, що він хоче обговорити з продавцем і тоді тільки рухатися далі.
Але не варто широко розпливатися в усмішці, адже опис товарів як і раніше буде англійською мовою, на російську переведений тільки сам інтерфейс, щоб людям було зрозуміти, що означає та чи інша функція в меню.
Пройти процес реєстрації можна буде на будь-якому офіційному сайті торгового майданчика. Така умова дозволить увійти в ваш акаунт в будь-якій доменній зоні, де б вам не довелося перебувати.
Як ми вже сказали - інтерфейс був переведений і закріплений на російській мові, але, щоб реєстрація відбулася, то свої дані потрібно вводити на латиниці, а не російською. Це пов'язано з тим, що у більшості закордонних продавців просто немає підтримки російською мовою.
Коли реєстрація буде завершена, то ви автоматично потрапите на сайт, де в першу чергу рекомендується в обліковому записі вказати свою основну адресу доставки: Україна, наприклад Львів, вул. Ст.Бандери 45.
Цілком логічно, але все ж варто уточнити, що дані які вводяться повинні бути реальними, так як саме на цю адресу і буде здійснюватися доставка товару. Разом з адресою вас попросять внести і номер телефону, це важливо особливо в тому випадку, коли адреса випадково затреться, тоді служба доставки зможе з вами зв'язатися і уточнити місце розташування.
Після цих нескладних маніпуляцій і ви стали повноправним учасником торгової платформи, можете виставляти свої лоти і товари, переходити на рівень «глобальна торгівля», а також самому купувати на аукціоні або ж за фіксованою ціною ряд товарів.
В цілому на Ібей безліч як нових, так і б / в товарів, які просто стали не потрібні власникам, а викинути і подарувати їх кому-то просто шкода. Якщо ж добряче пошукати, то там можна знайти товари абсолютно нові, які їх власники придбали на розпродажах або з великими знижками і тепер зі своєю націнкою продають їх нам.