День збройних сил України щорічно відзначають 6 грудня. Ця дата не змінюється з року в рік.

Особливо популярним і важливим це свято стало в 2014-му році, коли Росія анексувала Крим, а після початку війни на території Донбасу майже всі національні свята, пов'язані з армією, стали дуже важливими для всіх громадян України.

Сьогодні ми знайшли 12 причин, чому всі громадяни нашої країни можуть пишатися українською армією. Почнемо по списку.

День збройних сил України: чому варто пишатися нашою армією

 

 • Топ-30 в світі

У 2017 році міжнародна компанія "Global Firepower" опублікувала рейтинг армій світу. Як ми вже говорили, з 2014 року українська армія зробила величезний ривок у розвитку і в той час займала 30 місце серед 133 країн, які були включені в рейтинг.

Популярні новини зараз

"Це через мене": Тіна Кароль через 7 років видала правду про покійного чоловіка

На Львівщині спалах таємничих смертей, гірше за чуму: чому молоді та щасливі українці відправляються в могили

Пенсіонерам пообіцяли надбавки, але жити легше не стане: що не так з підвищенням

Через сім років терпіння Кароль зробила сенсаційне зізнання про свого чоловіка: "Він був змушений... "

Показати ще

За даними британського рейтингу, на даний момент українська армія налічує майже 2500 танків, понад 8200 броньованих машин, 1302 одиниці самохідної артилерії, 1669 одиниць ствольної артилерії і більше 600 систем ракетних систем залпового вогню.

День збройних сил України hroniky.com
День збройних сил України hroniky.com

Авіація же в свою чергу налічує майже 40 винищувачів, 66 штурмовиків, 89 транспортних кораблів і 34 бойових вертольотів.

 • Одна з найсильніших армій після розвалу СРСР

Після розвалу СРСР українська армія взагалі була однією з найсильніших в Європі і світі, але з часом вона втрачала ці позиції. Але в 1991 році українська армія нараховувала 14 мотострілкових, 4 танкові і 3 артилерійські дивізії.

Крім цього в її склад входили 8 артилерійських бригад (9293 танки і 11346 бойових машин), бригада спецпризначення, 9 бригад протиповітряної оборони (ППО), 7 полків бойових вертольотів, три повітряні армії (близько 1500 бойових літаків) і окрема армія ППО.

День збройних сил України hroniky.com
День збройних сил України hroniky.com

 • Особовий склад

На даний момент в армії України служить чверть мільйона чоловік - 250 тисяч. Цифра значна, але цікаво, що відразу ж після розвалу СРСР в український армії служило близько мільйона людей - 980 тисяч.

 • Ядерне озброєння

 Після виходу України з СРСР в Українській армії залишалося чимала кількість одиниць ядерної зброї. Але наша країна була першою, яка повністю відмовилася від нього. Сталося це ще в 1996.

Останній пункт для повної втрати можливості оперувати ядерною зброєю Україна виконала в 2001 році - тоді в нашій країні було знищено останню шахту, яка мала можливість запускати ядерні боєголовки.

 • Втратили майже весь флот

У 2014 році, після анексії Криму Росією, Україна втратила майже весь флот - 85%. На даний момент український флот налічує лише 25 одиниць військової техніки: 1 фрегат, 1 корвет, 3 сторожових корабля, 1 військовий корабель.

День збройних сил України hroniky.com
День збройних сил України hroniky.com

Військовий склад налічує 11 тисяч осіб.

 • Перший генерал в незалежній Україні

Цікаво, але першим генералом незалежної України (почав служити після розвалу СРСР) став Олег Міцак. І сталося це аж в 2015 році. У серпні йому присудили звання генерал-майора.

Олег Мікац - перший генерал незалежної України hroniky.com
Олег Мікац - перший генерал незалежної України hroniky.com

 • Жінки в армії

В український армії служить чимало жінок. Станом на березень 2017-го року в Український армії служили і працювали понад 50 тисяч жінок, цікаво, що понад 20 тисяч військовослужбовці. Але звання генерала поки що не отримала жодна жінка.

Жінки в армії України hroniky.com
Жінки в армії України hroniky.com

 • Призив

Віктор Янукович у 2013 році скасував обов'язковий призив в армію України. Але після Революції Гідності Олександр Турчинов відновив його.

 • Нові погони

З 2016 дякую указу Петра Порошенка в Українській армії з'явилися нові погони. З того часу прибрали п'ятикутні зірки, які залишалися ще з часів СРСР. На даний момент їх замінили на ромби.

Нові погони український армії hroniky.com
Нові погони український армії hroniky.com

 • Спецоперації

З 2016 року в Україні з'явився спеціальний підрозділ - Сили спеціальних операцій (ССО). Вони мають спеціальну підготовку, більші можливості, ніж звичайна армія і можуть виконувати набагато складніші завдання, ніж регулярна армія України.

 • Свята

Ми ще на самому початку говорили про те, що в Україні майже всі свята, які пов'язані з армією, стали дуже важливими. З того часу з'явилося ще одне новий торжество, яке прийшло на зміну Дня десантника 2 серпня. Зараз ми відзначаємо День десантно-штурмових військ 21 листопада.

День збройних сил України hroniky.com
День збройних сил України hroniky.com

12. Єдині у своєму роді

На даний момент армія України - єдина в Європі, яка веде сухопутну війну.