Верховний Суд України прийняв рішення про те, що пішоходи, які опинилися винуватцями ДТП повинні відповідати матеріально за свої дії. На думку юристів, це допоможе зменшити кількість аварій з вини пішоходів, так як вони стануть більш обережними на вулицях.

Юрист Володимир Столітній розповів "Сегодня", що пішоходи є такими ж повноправними учасниками дорожнього руху, як і водії мають не тільки права, але і обов'язки.

"Пункт 4.10 ПДР свідчить, що перед виходом на проїзну частину, пішоходи повинні впевнитись у відсутності транспорту, що наближається. Пункт 4.13 ПДР прямо забороняє пішоходам виходити на дорогу, не переконавшись у відсутності небезпеки для себе та інших учасників руху; раптово виходити чи вибігати на пішохідний перехід; допускати самостійний, без нагляду дорослих, вихід дітей дошкільного віку на проїзну частину", - нагадав експерт.

Водіїв можуть позбавити подійських прав за станом здоров'я
Водіїв можуть позбавити подійських прав за станом здоров'я

За даними поліції, за останні 10 місяців в Україні з вини пішоходів сталося 579 ДТП з постраждалими загинуло 83 людини, травмовано 533 людини. Відзначається, що цих жертв можна було уникнути за умови дотримання пішоходами ПДР.

Популярні новини зараз

Українці відповіли на перепис населення кумедною фотожабою: "Значить так, записуй...."

"Я виховувала повію": заявила мати принцеси Діани

Між Пугачовою та Галкіним пробігла "чорна кішка": "Витрачаю на тебе...."

П'яний улюбленець Кадирова Ємельяненко загримів за ґрати, що накоїв боєць ММА

Показати ще

Столітній впевнений, що пішоходів, винних у ДТП через суд змусити платити за пошкоджений автомобіль непросто. Для цього потрібна "залізна" доказова база, краще всього, якщо це буде відеозапис з авторегістратора в машині чи з встановленої на стовпі або будівлі відеокамери.

Пішоходи, Правда Гомель
Пішоходи, Правда Гомель

Крім того, матеріальний збиток вийде стягнути не тільки з живого потерпілого пішохода, але і з загиблого  – з його родичів. Цей факт послужить для живих пішоходів додатковим стимулом "подивитися наліво, потім направо", перш ніж переходити вулицю.

Нагадаємо, в Україні хочуть посилити відповідальність за вчинення ДТП.

Як повідомляв портал Знай.uа, таксисти відмовляють у перевезенні пасажирам з дітьми через нещодавно прийнятий закон.

Також портал Знай.uа писав, що  в Україні з'явиться електронне посвідчення водія.