Підсумки врожаю 2019 року свідчать про новий рекорд: за даними Мінекономрозвитку, зібрано 74,5 млн т зернових і зернобобових культур. Це більше на 4,4 млн, або на 6%, ніж у 2018 році.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРаніше в Нацбанку прогнозували, що урожай зернових в Україні в 2019 році може досягти 80 млн тонн, але поки зібрати стільки не вдалося. За даними Мінекономрозвитку, площа посіву зернових культур залишилася традиційною.
Якщо порівняти з минулим роком, то зараз зібрано пшениці на 3,18 млн т більше, або 28,18 млн т, ячменю – на 1,58 млн т, або 9,02 млн т, кукурудзи на 2,5 млн т, або 35,54 млн т. Середня врожайність теж вище – 49,3 ц/га, рік тому було 47 ц/га. тобто, з хлібом точно будемо.
Сподіватися на те, що внаслідок рекордного врожаю подешевшають хліб, борошно і бакалія не варто, стверджують економісти.
За словами голови Нацради економічного розвитку Олексія Дорошенка, головна причина в тому, що після підписання в 2014 році Асоціацію з ЄС та скасування в 2017 році регулювання цін на соціально важливі продукти харчування в Україні, ціни почали зростати, все більше наближаючись до європейських.
Олексій Дорошенко прогнозує, що в грудні цього року і в першій половині наступного року крупи, бакалія подорожчають на рівень інфляції (5-6% на рік), а хліб – вище інфляції на 1%.
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин каже, що головна причина стабільно високих врожаїв – теплі зими і нежаркі літні місяці, а причина підвищення цін на хліб, борошно і крупи – міцна гривня.
Експерти прогнозують, що бакалія в 2020 році буде дорожчати не менш, ніж на рівень інфляції або на 0,5% в місяць, а хліб – вище інфляції в 1,5-2 рази або на 0,8-1% щомісяця, насамперед це стосується преміальних сортів, здоби і солодощів.
Нагадаємо, продуктовий набір українця стає розкішшю: нові ціни вдарять по кишенях кожного.
Також Знай.uа писав, що АТБ годує українців тухлої білою штукою прямо з підлоги: кадри цього нахабства.