Різні хитрощі шахраїв - вже давно не новина для українців. Багато хто готовий до можливих випадів у свою сторону і тому просто не звертають на це увагу. Але українців спантеличила нова хитрість злочинців.

Найчастіше, жертви самі винні в тому, що в них викрадають гроші, адже вимовляють по телефону фрази, які ні в якому разі не можна говорити, якщо береш трубку з незнайомого номера.

Шахрай
Шахрай

Ніколи і нікому не повідомляйте свої персональні дані. До них відносяться реквізити банківської картки, включаючи термін її дії та код із зворотного боку, паспортні дані, зміст СМС-повідомлень, які ви отримали від банку тощо. Отримавши певну інформацію, шахрай з легкістю зможе отримати доступ до ваших грошей.

Досить часто зловмисники прикидаються по телефону банківськими службовцями і навіть називають ім'я та інші дані, щоб ви точно повірили.

Популярні новини зараз
Новий циклон переверне з ніг на голову погоду в Україні: яким прогнозом здивували синоптики на 5 жовтня Дружина Казаніна з "Квартал 95" розділила росіянок на типи - лань, курка та орлиця, і зробила висновки: "Чоловіка в жертву шакалу" Потужний екстрасенс Анна Єфремова розповіла про важкий бій України за майбутнє з 7 жовтня: перемога не така близька Ціни на ринках України злетіли до нового максимуму: рекордсмени яйця, сало та деякі овочі
Показати ще

Телефонні шахраї, ілюстративне фото
Телефонні шахраї, ілюстративне фото

Іноді шахраї надходять більш хитро. Вони прикидаються працівниками різних служб, які нібито проводять опитування населення. Вас можуть попросити приділити кілька хвилин, щоб відповісти на прості запитання і можуть навіть пообіцяти винагороду. Як правило, відповідати на ці питання потрібно в дусі "Так", "Так, підтверджую" і тому подібне.

Також варто згадати, що не потрібно передзвонювати незнайомцям. Шахраї можуть різними способами переконувати вас зробити це. Але якщо ви дійсно передзвоніть, швидше за все, номер виявиться платним, і ви втратите свої гроші. Дзвонити на незнайомі номери – це, в принципі, не найкраща ідея.

Нагадаємо, достатньо лише смартфону: шахраї запустили "аферу по-українськи", жертвою може стати кожен.