Нова афера діє у багатьох містах України. Шахраї під виглядом будівельників обманюють довірливих українців. Про це повідомляють у співтоваристві dtp.kiev.ua у Facebook.

Шахраї видають себе будівельниками. Один з них підходить до перехожих на вулиці і розповідає правдиву історію про те, що вони нібито викопали якісь стародавні монети неподалік під час проведення будівельних робіт. І просить подивитися в пошуковику, що це за монети.

Жертва в цей момент ще ні про що не підозрює і вирішує допомогти простому будівельнику. Виявляється, що монети дійсно давні та у нумізматів вони коштують близько 300 доларів за штуку, будівельник пропонує викупити їх у нього все разом за 100 доларів, пояснюючи це тим, що завтра йому виїжджати за кордон, а прикордонники монети відберуть.

У разі, якщо довірлива людина погоджується на угоду, то вони чесно обмінюються грошима і рідкісними монетами. Однак пізніше, коли вже будівельників і слід прохолов, виявляється, що у жертви в кишені майстерна підробка, яку шахраї купують на AliExpress за пару доларів.

Популярні новини зараз
Пенсії з 1 липня 2025 по-новому: як будуть нараховуватися бали та як це вплине на розмір пенсії Скандал у Києві: паркінг у центрі міста будуватиме фірма-"одноденка" з 10 мільйонами статутного капіталу Можна легко оскаржити: які штрафи від ТЦК вважаються незаконними Повісток можна не боятися: низку українців звільнять у липні від мобілізації – кому пощастить
Показати ще

Наголошується, що стоять за це аферою представники ромської національності, які щодня перевозять "будівельника" на нове місце полювання. Так, аферистів вже не раз бачили у Києві та Львові. Скільки саме людей стали жертвами – поки невідомо.

Нагадаємо, банда аферистів обібрала українців до нитки, потрапити на гачок міг кожен. Шахраї націлювали клієнтів на максимальний розмір внеску.

Як повідомляв Знай. ua, доброзичливі українці допомогли аферистові заробити мільйони на "лікуванні" померлої дитини. Побачивши в мережі оголошення про збір коштів на лікування дитини, зловмисник розробив шахрайську схему.

Знай. ua писав, що фейкові призи від Приватбанку та дублікати сім-карт.