В Україні втратило чинність негласне правило "пішохід завжди має рацію". За рішенням Верховного суду, пішохід, який стане причиною ДТП, повинен відшкодувати водієві ремонт авто. Досі на пішоходів не діяли жодні штрафи, а на дорогах щодня гинули десятки людей.

Деякі злісні пішоходи-порушники дозволяли собі вискакувати навіть на шестисмугову проїжджу частину. Автоінструктор Ольга Байдородіна поскаржилася на ситуацію:

Пішоходи, Новый Взгляд
Пішоходи, Новый Взгляд

"Вони стоять не на тротуарній зоні, а вилазять на дорогу. Я от не знаю, як їх прогнозувати. Вони побіжать? Або вони будуть стояти? І водій не може побачити, хто звідти вискочить"

Особливо небезпечними водії вважають людей з навушниками та в капюшонах, оскільки вони майже не чують і не бачать автомобілів. Також до категорії пішоходів, яких варто остерігатися, відносять пенсіонерів.

Популярні новини зараз

Легенда "Танців з зірками" Катерина Кухар описала своє меню: "Сьогодні - вівсянку, завтра - голодувати"

Можуть "задушити": до медуз і бліх в Азовському морі додалися "зарості" водоростей

Марічка Падалко повідомила про поповнення в родині: забрала останнього

Цукор, олія і хліб: що буде з цінами на продукти в Україні восени

Показати ще

Пішоходи, Правда Гомель
Пішоходи, Правда Гомель

Психолог Вадим Колесников пояснив, що штовхає людей фактично під колеса. На думку фахівця, така поведінка властива особам з комплексом жертви. Вони або брешуть, до того ж навіть самим собі, або демонстративно ризикують.

"Доведено, що ті, хто брешуть, і ті, хто огидно поводиться на дорозі, вважають, що з ними колись вчинили несправедливо. І тепер ця несправедливість нібито дає їм можливість нехтувати елементарними правилами. Зокрема, і правилами дорожнього руху. Це зневага до оточуючих. Це впевненість в тому, що є лише твоя правда", – пояснює психолог.

Патрульна поліція, фото: Вінниця Ок
Патрульна поліція, фото: Вінниця Ок

Психолог зазначає, що такі люди ніколи не визнають свою провину. Але є несподіваний рецепт виправлення ситуації. Фахівець радить частіше хвалити таких людей та нагадувати, що вони заслуговують на похвалу і з ними ніхто не воює.

Проте справедливим і дієвим буде жорстке покарання для порушників у вигляді штрафу. Зараз штраф за перебігання дороги у непризначеному для цього місці становить лише 51 гривню. Проте недавно стався перший в історії України прецедент, коли Верховний суд зобов’язав пішохода компенсувати власнику авто 100 тисяч гривень на ремонт. Таку ситуацію юристи назвали проривом, адже раніше в судах діставалося лише водіям.

Штраф для водіїв, фото: Autonews
Штраф для водіїв, фото: Autonews

Раніше водії ремонтували авто за власні кошти. Юрист зауважив, що дуже складно що-небудь довести, якщо немає свідків або записів з відеореєстратора. Тому радить усім водіям встановити таку апаратуру.

Нагадаємо, українські водії отримають електронні права, як користуватися новинкою

Як повідомляв портал "Знай.ua", навчання в автошколах та заміна через 2 роки: як отримати водійське посвідчення за новими правилами

Також "Знай.ua" писав, місяць закону про автокрісла: як хитрують водії та скільки штрафів виписала поліція