В інтимній сфері щодня винаходяться безліч всіляких пристосувань і пристроїв, які допомагають себе убезпечити під час статевої близькості і отримати задоволення, але при цьому уникнути дискомфорту, а також підібрати аксесуари і засоби, які підходять саме вам в кожному конкретному випадку.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ цій статті будемо розбиратися з жіночими презервативами, щоб зрозуміти, що це за штука така, як її використовувати, в яких випадках оптимальне застосування, і чи є які-небудь ризики під час покупки і при використанні такого роду виробів? Адже хочеться не тільки зручно і комфортно, але і, перш за все, безпечно.
Що являють собою жіночі презервативи і як вони виглядають?
На жаль, цей вид контрацепції не такий вже й поширений в країнах СНД і знайти його не так просто, як, наприклад, чоловічі. Більш того, далеко не всі навіть чули про такі контрацептиви як жіночий презерватив, не кажучи вже про його особисте тестування і використання (хоча в інтернеті часто гуляють фотографії, картинки і відео подібних девайсів).
Жіночий презерватив – це відносно новий метод контрацепції, який з'явився лише в 1990 році. Його створив датський лікар на ім'я Лассе Хессель. Як і звичайний чоловічий, цей вид презервативів має ту ж функцію, а саме: створений захищати від небажаної вагітності, а також від захворювань, які передаються статевим шляхом.
Жіночий презерватив – внутрішній, вагінальний, відрізняється від чоловічого тим, що чоловічий надягається зовні, а жіночий вводиться в піхву. Підійде жіночий презерватив більшості дівчат, важливо тільки навчитися правильно його встановлювати.
Новий вид презерватива після появи був не особливо популярним. Проблеми, з якими стикалися дівчата, були переважно дві - презерватив або ж випадав під час статевого акту, або ж створював зайвий шум. Як наслідок, багато хто перестав ним користуватися.
Пізніше компанія-виробник удосконалила жіночі презервативи, але не особливо займалася їх просуванням, тому вони так і не знайшли популярності серед представниць прекрасної статі. За статистикою, жіночий вид презерватива спробували близько 8% пар, комусь вони підійшли, а хтось вирішив від них відмовитися. Але в цілому жінки ще не так багато його спробували, щоб говорити про якусь масштабну статистику.
Але, разом з тим, вважається, що жіночі презервативи не менш безпечні та ефективні, ніж чоловічі, а за деякими дослідженнями навіть перевершують популярні традиційні контрацептиви. Виглядає жіночий презерватив в чомусь схоже на чоловічий, але має два кільця, зовнішнє з яких – ширше.
Такий вид презерватива захищає і від герпесу, оскільки має зовнішнє кільце (як на фото), яке прикриває зовнішні статеві губи. Жіночі презервативи хороші також і тим, що їх можна використовувати під час менструацій.
Ще одна перевага таких презервативів у тому, що їх можна одягнути ще за кілька годин до запланованого статевого акту, не відволікаючись потім в процесі пестощів на підготовку контрацептиву безпосередньо перед сексом, як це зазвичай відбувається з чоловічими презервативами.
Щоб зрозуміти, що вдає із себе жіночий презерватив, уявіть, собі порожнину, виготовлену з поліуретану, що має кільця на обох кінцях. Одне з таких кілець має розташовуватися у матці, друге ж – на вході в піхву. Даний вид презервативу, як і чоловічий, також покривається змазкою. Розміри жіночого презерватива: 8 сантиметрів в діаметрі і 18 сантиметрів в довжину.
Де можна купити жіночий презерватив?
Придбати жіночий презерватив сьогодні, зрозуміло, можна в першу чергу в інтернет-магазинах. Але не варто поспішати з покупкою, для початку треба усе уважно вивчити, щоб не придбати те, що вам не потрібно, а також уникнути підробок і неякісного товарів. Адже в питаннях безпеки жартувати не варто.
Бажано такі речі купувати в аптеках, тому що якщо ви придбаєте жіночі презервативи в закордонних інтернет-магазинах, то ніяких гарантій вам ніхто не дасть. В Україні, на відміну від деяких країн, такий вид презервативів можна купити без рецепта, але через те, що вони не особливо популярні у нас (принаймні поки що), то не так легко це буде зробити і доведеться постаратися, щоб їх знайти.
На Amazon сьогодні продаються жіночі презервативи таких брендів: Asante, FC2, Ormelle, AirFemale і SoSexy. Разом з тим, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дало добро тільки одному виду – FC2. А враховуючи ще й те, що ціна на жіночі презервативи на порядок дорожча чоловічих, плюс треба буде заплатити за доставку, а також купити лубриканти (лікарі рекомендують їх застосовувати при використанні цього виду контрацептивів), то в результаті не завжди буде рішення на користь саме цього виду презервативів, та й в цілому даного виду контрацепції.
Але для того, щоб зрозуміти, чи підходить він вам чи ні, крім як випробувати це на собі, іншого варіанту, мабуть, і не існує. Авжеж, варто також дізнатися відгуки тих, хто вже використовував такі презервативи, як в інтернеті, так і з особистого досвіду знайомих. І далі вже приймати рішення, треба вам це чи ні.
Ще вкрай важливо не забувати про те, що покупки в інтернеті – це в будь-якому випадку ризики отримати неякісний товар або підробку, тому продавці повинні бути перевіреними і мати хороші рейтинги. Але навіть якщо ви отримали товар і щось вас в ньому бентежить: нецілісність упаковки, дивний запах, вичерпаний термін придатності – краще не ризикуйте і не використовуйте даний виріб, тому що можна дуже сильно нашкодити здоров'ю.
Як правильно використовувати жіночий презерватив?
Причиною, чому жіночі презервативи досі не набули великої популярності серед представниць прекрасної статі, є те, що вони не дуже зручні в надяганні.
Щоб використати жіночий презерватив, необхідно акуратно розкрити упаковку. Слід уникати пошкодження виробу, так як матеріали тут більш тонкі, ніж в чоловічих презервативах. Далі необхідно оглянути виріб і лягти в зручне положення для правильного введення. Не зайвим буде використовувати лубрикант на вході в піхву для змащення і більш комфортного розміщення.
Відео: Як одягнути жіночий презерватив фемідом
Наступний крок: необхідно стиснути внутрішнє кільце таким чином, щоб воно набуло довгастої (витягнутої) форми. Після цього йде етап безпосереднього введення презерватива в піхву, і зробити це слід настільки глибоко, наскільки вийде. При правильній фіксації внутрішнє кільце охоплює шийку матки, а зовнішнє має на пару сантиметрів виступає над входом піхви. Презерватив повинен розправитися і не мати скрученої форми. В цілому, введення жіночого презерватива в чомусь схоже з введенням тампона або менструальної чаші. Якщо презерватив встановився неправильно або ви себе відчуваєте некомфортно, то краще його витягти до статевого акту і спробувати встановити новий або використовувати інший вид контрацепції.
Під час початку статевого акту, при введенні члена в піхву, слід це робити вкрай обережно, щоб він не потрапив між презервативом і стінкою піхви. Тому жінці слід (бажано) самій направити при необхідності член всередину. Чоловічий статевий орган повинен потрапити неодмінно в середину презерватива, а не за нього.
Щоб витягти використаний презерватив після сім'явиверження, необхідно взятися за зовнішнє кільце виробу, акуратно його повернути (щоб не пролити рідкий вміст), потім витягнути і відправити у відро для сміття. Одноразові презервативи в жодному разі не можна використовувати повторно.
Використання жіночого презерватива: запобіжні заходи
Що слід знати при купівлі та використанні жіночих презервативів:
- Жіночі презервативи не можна застосовувати одночасно з чоловічими.
- Такі презервативи не підходять для орального сексу (слід використовувати для цієї категорії пестощів спеціальні).
- Уважно ознайомлюйтеся з інструкцією до презервативів – чи можна їх застосовувати кілька разів або ж вони є одноразовими (більшість з них саме одноразові – будьте уважні). Якщо жіночі презервативи багаторазові, про це повинна чітко говорити інструкція, згідно з нею – повинна бути правильно проведена стерилізація виробу, інакше з'явиться ризик занести різні інфекції під час повторних використань.
- Зберігайте презервативи правильно.
- Купуйте в перевірених місцях і перевіряйте термін придатності.
- Якщо сумніваєтеся в якості виробу – не використовуйте його.
- Якщо виникли труднощі з використанням, відвідайте лікаря і проконсультуйтеся, чому так. Лікар порекомендує оптимальні варіанти.
Які плюси жіночих презервативів?
- Жіночі презервативи насамперед дають можливість представницям прекрасної статі самостійно дбати про свою безпеку, не ризикуючи при цьому підхопити від партнера хвороби, які передаються статевим шляхом, а також не вживати гормональні таблетки і свічки (особливо без консультації фахівця). Фізичні бар'єри набагато безпечніші і ніяк не відбиваються на здоров'ї партнерів, якщо правильно їх використовувати.
- Фахівці вважають, згідно зі статистикою, що, маючи можливість використовувати такого роду презервативи, жіноча половина людства отримує більше можливостей захисту від небажаної вагітності і різних видів захворювань. І можуть не покладатися на відповідальність партнера, а цілком взяти вирішення цього питання на себе, щоб мінімізувати ризики.
- Ще одним бонусом таких презервативів вважається те, що одне з кілець розташовується в зоні вульви, що дозволяє додатково стимулювати цей орган і отримувати більше задоволення. Хоча так буває не завжди, в деяких випадках чутливість може знижуватися, іноді потрібен час, щоб звикнути і пристосуватися до такого виду контрацепції.
- Серед плюсів також відзначають досить високий ступінь захисту від небажаної вагітності – близько 95% (для порівняння, звичайні чоловічі презервативи захищають приблизно на 60-80%).
- Жіночі презервативи також підходять для людей, у яких алергія на латекс.
- Жіночий презерватив може перебувати в піхві до 10 годин, тому його можна вводити ще задовго до початку статевого акту.
Мінуси жіночих презервативів
Крім перерахованих плюсів, жіночі презервативи мають і ряд мінусів, серед яких:
- Ціна – як правило в 2-3 рази вище, ніж на звичайні чоловічі презервативи.
- Складно знайти в країнах СНД, так як вони не особливо популярні.
- Не завжди легко з першого разу навчитися правильно їх вводити, а це значить, що доведеться перед тим зіпсувати кілька штук.
- Близько 30-50% жінок відчували при використанні такого презерватива неприємні або навіть больові відчуття, а також свербіж.
- Жіночі презервативи, як правило, виготовляються з більш тонкого матеріалу, ніж чоловічі, а значить підвищується ймовірність їх пошкоджень і розривів. У цьому питанні вони є менш безпечними, ніж інші види контрацепції.
- Під час сексу можуть з'являтися додаткові не особливо естетичні звуки при терті, що не завжди приємно і навряд чи посприяє підвищенню романтики і пристрасті.
- Не можна використовувати такі презервативи для анального або орального сексу (що, в принципі, цілком логічно).
Жіночі презервативи на сьогодні не особливо популярні, в основному по перерахованим вище причинам, а також через те, що вони просто недостатньо розрекламовані в наших краях. Всього лише 1,7% презервативів із загального числа становлять жіночі. Але ми впевнені, що цінителі такого виду контрацепції однозначно знайшлися б серед наших жінок, особливо з огляду на той факт, що такі вагінальні пристосування допомагають самостійно дбати про свою безпеку і уникати небажаної вагітності, а також хвороб.
Жіночі презервативи: які ще різновиди бувають?
Є також і інші види жіночих презервативів, про які відомо ще менше широкому загалу, ніж про зазначені вище. Що ж це за девайси?
Серед інших жіночих презервативів також є ковпачки і діафрагми.
Жіночий презерватив у вигляді цервікального ковпачка. Такий вид презерватива виготовляється з м'якої гуми. Його надягають на шийку матки, а тримається він завдяки внутрішньому тиску. Але такий презерватив не продають в аптеці і його не можна підібрати і встановити самостійно, це повинен зробити виключно лікар-гінеколог.
Жіночий презерватив – діафрагма. Діафрагма представляє з себе гнучкий ковпачок і має куполоподібну форму, виготовляється він з гуми або латексу. Буває різних форм: плоска, кільцева, вигнута. Принцип дії такий же, як і в ковпачковому: він не дозволяє спермі потрапляти всередину. Цей презерватив також не можна підібрати на свій розсуд, це все роблять лікарі-гінекологи.
Спробувати нові або обмежитися вже наявними і звичними контрацептивами, зрозуміти, який же з них краще – кожна жінка вирішує сама або спільно з партнером. Не зайвим також буде поговорити на цю тему і зі своїм гінекологом, який відповість на всі питання, допоможе підібрати оптимальний варіант і підкаже кращі з них, які підійдуть саме вам. Якщо вам цікаві інші деталі щодо жіночих презервативів, а також рекомендації лікаря, то краще записатися на прийом і все запитати особисто.