Наприклад, пасажир може отримати травму під час різкого гальмування, його може защемити дверима, він може поранитися під час аварії тощо.

Хто має відшкодувати витрати на лікування

Як тільки ви зайшли до автобуса чи тролейбуса, оплатили проїзд, за вашу безпеку автоматично відповідає перевізник і водій.

Якщо ви травмувались під час руху, необхідно одразу викликати поліцію та швидку допомогу. Слід також обмінятися контактами з іншими пасажирами. Саме вони згодом зможуть стати вашими свідками у тому, що травма сталася з вини неуважного водія.

Якщо людина травмувалася з вини водія, він повинен виплатити їй матеріальну компенсацію. Зокрема, відшкодувати витрати на медичні препарати та лікування.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

Окрім того, можна претендувати і на відшкодування моральної шкоди. Якщо водій відмовиться платити добровільно, потрібно подавати до суду, і за наявності обґрунтованих аргументів він зобов'яже своїм рішенням виплатити кошти.

Крім того, у разі порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які ними керують, водія зможуть притягнути до кримінальної відповідальності за злочин, передбачений ст. 286 Кримінального кодексу України.

Самостійно провести додаткове розслідування

При зверненні до суду варто врахувати те, що важливим є виявлення якомога більше фактів надзвичайної ситуації на дорозі.

При цьому не буде зайвим самостійно провести додаткове розслідування інциденту. Зараз у багатьох місцях здійснюється відеоспостереження, тому при можливості слід отримати відеозапис події. Можна пошукати свідків ДТП. Наприклад, через соціальні мережі. Не зайвим буде також пройти з власної ініціативи тест на відсутність алкогольного сп’яніння.

За безоплатною юридичною консультацією можна звернутися до одного з центрів або бюро правової допомоги, адреси та номери телефонів яких можна знайти на сайті системи безоплатної правової допомоги за адресою https://www.legalaid.gov.ua/ . Правову консультацію можна отримати за безкоштовним номером 0 800 213 103. Крім того, за правовою інформацією заходьте на довідково-інформаційну платформу правових консультацій WikiLegalAid за адресою https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BA%D0%B0

Юлія Козаченко, начальник відділу комунікацій та право просвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області

Юлія Козаченко