У цей день православна церква вшановує пам'ять Харалампія Магнезійского; преподобного Прохора, отця Печерського; Анни Новгородської.

Прохора на Русі назвали Весновієм, тому що вже закінчувалася зима, а весна була дуже скоро. В цей день говорили: "До Прохора стара охала: ох, студено. Прийшов Прохір та Влас: ніяк весна у нас?" (пам'ять святого Власа відмічається на наступний день).

Але боялися, що ще повернеться зима і розлютуется, тому просили: "Лютуй, лютий не лютуй, а на весну брів не хмур". Однак люди думали, що мороз і сам розуміє – недовго йому залишилося панувати. "На Прохора і зима заохає, а лютий лютує, але весну чує".

Також в цей день чоловіки збиралися на схід всім селом і вислуховували доповідь старости. Потім вони вирішували: варто його залишити або обрати нового. Зазвичай його обирали на 3 роки, але якщо чимось серйозно провинився, то могли і достроково усунути, наприклад, якщо він витратив громадські гроші.

Популярні новини зараз

Аліна Гросу кардинально змінила зовнішність: "Ніби 10-річна дитина"

Віктор Павлік потішив радісною звісткою про сина: "Народився!"

"Вся сім'я в зборі", - Кароль і Балан вразили знімком зі своїми мамами

Пугачова несподівано зізналася про проблеми з Орбакайте - Примадонна без сил: "Коли помру..."

Показати ще

Це хоч і був день Прохора Печерського, але вшановували сьогодні в народі ще священномученика Харлампія. Він вважався охоронцем від смерті, яка підійшла раптово, і людина не встигла покаятися. Йому молилися від позбавлення від такої смерті та інших бід. Переказ свідчить, що перед своєю смертю мученика святитель довго і старанно молився Богу. Його також вважають покровителем чиновників.

А Прохору молилися, щоб швидше приніс тепло і відігнав люті морози. Хоча зима вже підходила до кінця і потроху починалася весна, все одно люди боялися, що ще буде сильний мороз. Тому дівчата і жінки збиралися на полі, одягали на себе ялинові вінки і так водили хороводи, співали весняні пісні. Під час такого обряду намагалися пройти якомога більше снігу. Так зима зрозуміє, що пора вже їй іти і забрати з собою свої снігові подарунки.

Народні прикмети на 23 лютого

Також вважали, що якщо у цей день людина несподівано потонула або заблукала у лісі, або впала у ньому, то це прокази лісовика. Вірили, що така людина напевно якийсь страшний гріх вчинила, тому що ні лісовик, ні водяник не можуть торкнутися праведника.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше.

Нагадаємо, українець вирішив не платити більше за комуналку і зробив собі розумний будинок.

Як повідомляв Знай.ua, з'явилася інформація про те, що людей спеціально підбурювали, щоб вони бойкотували проти прибулих з Уханя. Є навіть докази.

Також Знай.ua писав, метеочутливим людям варто підготуватися, так як нашу планету очікує сильна магнітна буря. Багатьом буде дуже складно пережити цей час.