Житель Кропивницького Павло Мазур переобладнав свій будинок таким чином, щоб мінімізувати витрати на комунальні платежі. Для цього чоловік використав ряд технологій, деякі з них можна розглядати як його особистий винахід.

Про це йдеться у репортажі UA: Кропивницький.

Протягом десяти років Мазур працював над своїм помешканням, щоб зробити його повністю автономним, екологічним та дешевим в експлуатації. Хоча чоловік досі користується газом для приготування їжі (за грудень він сплатив квитанцію на 18 грн 55 копійок), його план можна назвати повністю реалізованим. Він коштував йому 63 тисячі гривнів.

Будинок площею 50 кв метрі має багато удосконалень. По-перше, під підлогою кожною кімнати чоловік змайстрував теплові реактори, зроблені зі старих газових котлів. Двічі на тиждень кропивничанин закладає у пічку дрова або відходи. Дим від спалювання цих предметів рухається трубами, які вмонтовані під усіма і підлогами, і за час свого руху віддають тепло.

Житель Кропивницького побудував "розумний дім", фото: UA: Кропивницький
Житель Кропивницького побудував "розумний дім", фото: UA: Кропивницький

Популярні новини зараз

Красуня-дружина Юрія Ткача показала реалії їхніх стосунків: "Так і живемо"

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Ольга Сумська відшльопала себе на очах у молодих красенів: куди там тій Дженіфер Лопес

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Показати ще

По-друге, чоловік створив повітряний колектор: повітря на другому поверсі будинку під скляним дахом дуже розігріте, а тому спеціальний вентилятор змушує повітря рухатись іншими трубами будинку і опалювати кімнати.

У наступних планах відмовитись від користування газом. Для цього чоловік будує біореактор, у якому можна було би перетворювати відходи в біогаз. Проте ця ідея ще потребує доопрацювання.

Окрім того, на даху будинка розміщено 24 сонячні панелі, які абсолютно спокійно задовольняють усі електричні потреби влітку. Взимку, в зв'язку з коротким сонячним днем і опадами, сонячні панелі не є настільки ефективними, через що винахідник взимку отримує квитанції і за електроенергію.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше колега Брагара вигадала найкращий спосіб заощадити на комуналці, собака не потрібна.

Як повідомляв портал "Знай.ua", для українців планують суттєво знизити навантаження платежів за комунальні послуги.

Також "Знай.ua" писав як припинити платити комуналку і правильно вимагати перерахунок: просто про складне.