Деякі українські аграрії розповідають про неминуче зростання цін на
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяГолова Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко переконує, що говорять про подорожчання продуктів в основному аграрні експерти. А це ті люди, які заробляють на аграрному бізнесі, тому і готують споживачів до подорожчання.
Дорошенко зазначає, що за їхніми даними споживча інфляція за минулий рік становила 5 –7% в залежності від груп, за даними статистики вона становить менше ніж 5%. Тому експерт певний, що підстав для будь-яких суттєвих цінових змін на продукти немає.
Повідомляється, що у випадку посухи можуть бути проблеми з картоплею, м'ясом через здорожчання зерна тощо. Все починається з землі і якщо вона не дасть доброго врожаю, будуть високі ціни на продукти. Проте на на думку Олексія Дорошенко, в Україні зернові та інші культури вирощуються в обсягах, які дають можливість не лише забезпечити потреби внутрішнього споживача, а й експортувати продукцію.
Водночас фахівці зауважують, що зазвичай волога для землі забезпечувалась повільним таненням снігу. Дощі, які йдуть, не встигають наситити землю, бо волога швидко випаровується через теплу погоду. Тому у випадку, якщо буде традиційно суха весна та гаряче літо, ми матимемо неврожай, який безперечно спровокує ріст цін не лише у нас, а й у світі. Однак про таку загрозу стане відомо не раніше квітня. Зазначається, що проблема скоріш не в теплій зимі, а в посушливій весні та сухому літі.
Ще одним фактором впливу називають коронавірус, оскільки неможливо прорахувати, як розвиватимуться події навколо нього і до чого він призведе. Зазначається, що цей фактор також впливає на економіку країни, але поки її урівноважують.
Варто зауважити, що Україна цілковито інтегрована в європейські ціни. Підписавши Асоціацію з Євросоюзом і повністю відкрившись до європейської продукції ми практично зрівняли наші та їхні ціни. Однак хоча них аналогічні ціни на харчові продукти, але зарплати на порядок вищі. В результаті українська родина витрачає на харчі 50% свого доходу, а ті ж європейці від 12% до 18%.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав,