У народі цей день Маремьяни потвори (в православ'ї шанують святу Маріамну), а ще день Кассіана, Ярило, Кощей, Зимобор. Такий день дуже сильно лякав наших предків, та й зараз навколо нього в'ється багато різних забобонів. Адже навіть сам високосний рік вважається негарним. А тут ще й перехід від зими до весни, та 29 лютого, звичайно ж, існує безліч заборон і легенд спеціально для цього дня.

Свята 29 лютого, фото: pixabay
Свята 29 лютого, фото: pixabay

Чого не можна робити

Наші предки вірили, що Касьян може керувати вітрами, а значить може бути сильна завірюха або заметіль. Постарайтеся в цей день нічого не робити, тим більш важливого. Не виходьте на вулицю, а до обіду навіть не прокидайтеся. Залишаються вдома, щоб не потрапити під погляд Касьяна або Кащея. Вони в якийсь момент в народному світогляді злилися воєдино. Також краще не укладати договорів і ніяких угод, вони просто не будуть вдалими, навіть якщо зараз здаються такими. Те ж відноситься і до вінчання або шлюбних зв'язків. Не давайте в борг і не беріть грошей ні в кого. Небажано планувати великі покупки, так як такі речі не принесуть користі. Те ж відноситься до будівництва будинку. Якщо підете на полювання – можете поранити себе, а якщо розлучитеся, то вас будуть чекати душевні муки. Будьте уважні на дорогах, якщо вам перейде дорогу чорна кішка, то ще 40 днів не позбудетесь неприємностей. А якщо будете багато сміятися в цей день, то скоро будете багато плакати.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Популярні новини зараз

Учасниці "Холостяк 11" пустилися берега на побаченнях з Мішею Заливаком: "Такі с*чки"

Багатодітна мама Анастасія Приходько звернулася до Бога у важливе свято: "Прошу тільки одного"

Пугачова несподівано зізналася про проблеми з Орбакайте - Примадонна без сил: "Коли помру..."

Зірку "Останнього героя" здолала онкологія: "Боролася сильно і довго"

Показати ще

Як повідомляв Знай.ua скоро починається весна і день стає все довшим, а значить, українці, як і кожен рік до цього, будуть переходити на літній час. Ми розповіли, коли це буде, як підготуватися і в яку сторону переводити годинник.

Також Знай.ua писав, цієї неділі православні християни відзначають свято Прощену неділю. Українцям розповіли, як правильно підготуватися до такого свята і як правильно просити прощення за свої гріхи.

Нагадаємо, в Україні збираються повністю змінити трудове законодавство. Але для багатьох людей це може стати не тільки ударом по гаманцю, а й ударом по особовому часу і здоров'ю. Слуги народу вирішили забрати один вихідний на тиждень.