За держпланом передачі гуртожитків, понад 68 тисяч мешканців зможутьна практиці реалізувати свої права.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяБагато гуртожитків ще в 90-х була приватизована разом з підприємствами, в комплекс яких вони входили. Інша ж залишилася на балансі держави. Тепер гуртожитки потрібно передатина баланс ОТГ - така процедура.
У Раді розробили законопроєкт №4325 Про Загальнодержавну програму на 2021 рік з передачі гуртожитків у власність ОТГ, яким передбачається фінансування необхідних для цього заходів.
З 1,271 млрд грн, велика частина (1 млрд 027 млн) виділена на оновлення документації та ремонтні роботи – дані витрати, згідно з проектом закону, повинні повністю взяти на себе місцева влада - оновлення документації, капітальний ремонт, ремонт ліфтів і дахів тощо.
Сума заходів розрахована виходячи із загальної площі всіх гуртожитків (1,141 млн м2). На ремонт одного квадратного метра планується витратити 900 грн.
- 507 млн. грн піде на 271 гуртожиток, які перебувають у держвласності;
- 519,8 млн. грн - на ремонт і оновлення документації 219 гуртожитків, які перебувають у власності комунальних підприємств.
Всього планується підготувати до передачі в ОТГ та вдосконалити 490 гуртожитків. Вони знаходяться практично в кожній з областей України.
З іншого боку, передача житла можлива лише за згодою балансоутримувача, в тому числі комунальних і приватних власників, яким за передачу будівель пропонується компенсація. Вона визначається виходячи з ряду факторів, але, як зауважив Анатолій Топал, не відповідає ринковій вартості ("$39 тис.на підприємство – це ні про що").
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, правила податків на нерухомість в Україні стали жорсткішими.
Як повідомляв портал Знай.uа, українцям доведеться сплатити податок на нерухоме майно.
Також Знай.uа писав, українцям пояснили, як обміняти "хрущовку" на нову квартиру.