Війна триває вже більше 180 днів... 24 серпня 2022 року українці мимоволі відзначали дату у півроку повномасштабного вторгнення рашистів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗ того самого моменту економіка зазнає не найкращих часів. Одними з перших це усвідомили автомобілісти. Бо спочатку паливо видавали з деякими обмеженнями, а потім, після низки ракетних ударів, воно сильно зросло в ціні, бо закуповувати його стали в Європі.
Також ціни зросли і на продукти харчування. Сезонна ягода - кавун, який не був за вартістю таким, як минулого літа. Тоді за нього просили від 5 до 10 гривень. Нині 25-35 грн. А ось головним "делікатесом" серед звичайних позицій стала гречка. Її вартість пов'язана із зменшенням посівної площі гречаної культури (в 7 разів). Через це імпорт надходив з Білорусі, Казахстану та країни-агресора. До того ж, з початком війни та посівна площа зменшилася, що вплинуло на дефіцит продукту та його різке подорожчання.
І якщо нещодавно гречка продавалася по 100 грн/кг... у Києві вже реально знайти цю кашу по 138 гривень.
Експерт повідомляє, що, щоб виправити цю ситуацію в майбутньому, уряду потрібно брати під контроль збільшення посівної площі гречаної крупи. Тоді збільшиться врожай і відпаде потреба закуповувати продукт закордоном.
Нагадаємо, актуальні ціни на сіль, соду та оцет у магазинах України: супермаркети показали вартість основних продуктів
Як повідомляв "Знай.uа", українці показали реальні ціни на продукти під час війни: по чому продають фрукти та овочі на ринку
Знай.ua писав, українців попередили про підвищення тарифу на одну з комунальних послуг: платити доведеться на 50% більше