Українські підприємці можуть не платити податок з доходу у Литві, якщо гроші заробили в Україні.

Українським підприємцям, які працюють у Литві дистанційно за старими угодами, укладеними до повномасштабного вторгнення росії, дозволили не сплачувати податки. Про це повідомляє на своєму сайті податкова інспекція.

Біженці в Литві. Фото: скриншот Youtube
Біженці в Литві. Фото: скриншот Youtube

Литва не розглядає таких фізичних осіб як своїх податкових резидентів, не вимагає від них реєстрації підприємцями у Литві, сплати податку від підприємницької діяльності та подання декларації

Але є винятки, які стосуються нових контрактів укладених у Литві. Нещодавно стало відомо, що подібну ініціативу прийняли у податковій Польщі. Українцям, які продовжують працювати на українські компанії дистанційно, біженці, які зареєструвались у Польщі після 24 лютого, можна не сплачувати податки.

Популярні новини зараз
Пенсіонери мають довести, що ще живі: у ПФУ дали час до кінця грудні, інакше залишать без грошей Не вистачатиме навіть на харчування: з якою зарплатою українці будуть жебракувати на пенсії Помилка може дорого обійтися: що змінилося у правилах передачі показників лічильників газу Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати
Показати ще

Уряд Литви вважає індивідуальну діяльність резидентів з України непостійною, оскільки вона не пройшла повний цикл комерційних операцій. Тому підприємці не зобов’язані перереєстровуватися в країні, сплачувати податок на доходи фізичних осіб та подавати декларацію.

За правилом, яке діє в більшості країн світу, людина може вважатися податковим резидентом, якщо живе на території держави понад 180 днів.

Прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте заявила, що кількість українців, які покинули свої домівки через війну та виїхали до Литви, становить вже близько 40 тисяч.

Нагадаємо, ми писали, що новий дефіцит залишить українців без популярної ягоди: до здорожчання якого продукту готуватися у наступні 1-2 роки.

Як повідомляв "Знай.ua" окупанти в Маріуполі навчають першокласників за брехливою ​​історією зі спотвореними фактами.

Також "Знай.ua" інформував, чи вистачить Україні та світові хліба: новий прогноз розставив все на свої місця.