В умовах повномасштабної війни більша частина видатків з державного бюджету йде на забезпечення армії та безпеки країни, але при цьому фінансування всіх соціальних виплат, зокрема пенсій, продовжується згідно з графіком. Що ж чекає на пенсіонерів у 2023 році, розповіла міністр соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі національного телемарафону.
Так, у Міністерстві соціальної політики офіційно заявили, що, незважаючи на виклики, які принесла для України повномасштабна війна, українцям не варто турбуватися про свої пенсії. Держава не зменшуватиме або скасовуватиме виплати пенсіонерам у 2023 році.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Як зазначила Оксана Жолнович пенсії, хоч і не значно, але піднімуть – на 5%.

"Не можу говорити, що суттєво зростуть виплати, які заплановані на наступний рік - поки що на 5%, як зросте прожитковий мінімум у грудні. Але точно не плануємо нікому зменшувати виплати і тим більше їх скасовувати. Максимум надалі можуть бути об'єднані виплати, уніфіковані у рамках загальної реформи", - заявила голова Мінсоцполітики.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, уряд недофінансує наступного року соціальну сферу на 20 млрд. грн: де візьмуть гроші на пенсії та соцвиплати.

Також наш портал інформував, що українцям показали, на що щомісяця йдуть рекордні суми з держбюджету: дві головні сфери забирають половину коштів.

Популярні новини зараз
У віці 68 років помер радянський співак Борис Моісеєв Марк Фейгін передбачив введення військ НАТО в Україну, але для цього путін повинен зважитися на крайній крок Гречка, сіль, овочі стрімко дорожчають: українцям підказали 10 способів економії на їжі, можна зберегти 30% грошей Чому цукор різко злетів у ціні: експерти назвали причини та розповіли про майбутній дефіцит
Показати ще

Крім того, наш портал інформував, що українці, які залишилися без дому, продовжують отримувати платіжки за газ: у Мінітеграції пояснили, що робити в таких випадках.