Стало відомо про те, які професії в Україні сьогодні найбільше затребувані. Війна змусила українців встати з ніг на голову та кардинально поміняти своє життя.

Про це йдеться у звіті Центру економічної стратегії "Економіка України під час війни".

За словами фахівців, ринок праці сьогодні вже почав оживати, адже минуло сім місяців з початку повномасштабної війни, і в багатьох містах тепер відносно безпечно. Люди просто навчилися жити в новій реальності і підлаштовуватися під такі умови.

співбесіда, фото Pxhere
співбесіда, фото Pxhere

Стосується це роботи. Відбулися скорочення, і багатьом довелося змінити рід діяльності.

Популярні новини зараз
Введення в Храм Пресвятої Богородиці 4 грудня: можна з'їсти риби, але не можна одружуватися, заборони великого православного дня До весни можемо не дотягнути: у "Нафтогазі" попередили про можливий "газовий блекаут" Платити за тепло та гарячу воду доведеться більше: у кого і коли суми у платіжках зростуть майже на 40% Без каші не залишимося: в Україні оновили ціни на соняшникову олію, гречку та курячі яйця
Показати ще

Досі залишаються жорсткі вимоги до претендентів, а також до сфери діяльності, яка розшукує нові кадри.

Пошук роботи, написання резюме, ілюстративне фото: pixabay.com
Пошук роботи, написання резюме, ілюстративне фото: pixabay.com

Фахівці одразу зазначили, що півроку знадобилося українському ринку праці, щоб оговтатися від шоку, і почати заново функціонувати, але перші пропозиції щодо роботи були вже через кілька тижнів після злощасного 24 лютого.

"Набирали людей, які мешкають близько до місця роботи. Далі з'явилися вакансії у критичній інфраструктурі, оборонній промисловості, логістиці, медицині та інших галузях", - розповіла керівник експертно-аналітичного центру кадрового порталу grc.ua Руслана Березовська.

У вересні ми всі побачили, що наша економіка здатна працювати навіть під час такої страшної війни, і людям довелося адаптуватись до нової реальності.

Робота, фото pxhere
Робота, фото pxhere

"Почала збільшуватися кількість вакансій та рівень запропонованих зарплат. Попереду область продажу за кількістю вакансій навіть перевищила довоєнні показники", - сказала далі Березовська.

Є певний список сфер, де знайти роботу набагато простіше, ніж здається на перший погляд. Саме туди потрібні найбільше кадри:

- продавці, касири, адміністратори торгових залів, менеджери з продажу;

- фахівці без досвіду роботи та студенти;

- бухгалтери та фінансисти;

- IT-фахівці

- Будівельники;

- Фахівці у сфері маркетингу та PR;

- експерти у сфері логістики.

Нагадаємо, що долар відстає, натомість євро та злоті досягли нових висот: який курс валют в обмінниках України

Раніше повідомлялося, як заощадити на опаленні взимку: найдієвіші поради, щоб не замерзнути та зменшити платіжки.

Також, мобілізація 2022: про штрафи за неявку до військкомату, а також про "поважні" причини ухилістів