Програму "Доступні ліки" не скоротять у 2023 році.

Наступного року державний бюджет планує фінансувати Програму медичних гарантій (ПМГ) у розмірі 142 мільярдів гривень. Це менше ніж минулого року на 15 мільярдів грн.

Аптека. Фото: скриншот  Youtube
Аптека. Фото: скриншот Youtube

Для скорочення фінансування ПМГ є серйозні причини – наша країна перебуває у стані війни.

Як стверджує голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусак, скорочення програми "Доступні ліки" не планується. Просто виділені на неї кошти НСЗУ має намір використовувати ефективніше.

Популярні новини зараз
В Україні прогнозують шокуюче подорожчання продуктів: ціни злетять на 20% Пенсіонерам виплатять більше 500 гривень надбавки Який період зарахують до стажу: ви навіть не розраховували Прибіг до укриття і "поцілував" замок: киянин поскаржився, що в будинку зама Кличка бомбосховище для обраних
Показати ще

Війна не скасувала планів розширення програми «Доступні ліки». Адже у воєнний час люди, які страждають на хронічні захворювання, ще більш вразливі, – підкреслила Наталія Гусак.

Навіть цього року програму реімбурсації (відшкодування вартості деяких лікарських засобів) було розширено. До неї додали препарати, необхідні для людей з хронічним обструктивним захворюванням легень та хворобою Паркінсона.

Аптека, кадр з відео
Аптека, кадр з відео

Як отримати безкоштовні ліки?

Щоб отримати рецепт на безкоштовний лікарський препарат, пацієнту необхідно відвідати сімейного лікаря або терапевта. Під час воєнного стану можна звернутися до будь-якого лікаря "первинки" – навіть без декларації.

Отримати препарат можна в аптеках, що приєдналися до програми "Доступні ліки". Хоча на сьогодні в областях, де ведуться активні бойові дії, пацієнт має право пред’явити та паперовий рецепт.

Крайній термін дії рецепта – 90 днів з моменту його виписки.

Нагадаємо, ми писали, що 340 гривень та без прав півроку: українських водіїв попередили про штраф, "понти" не на часі.

Як повідомляв "Знай.ua" як залишитися на зв'язку після блекауту: українцям пояснили, як зникає інтернет та мобільний звʼязок.

Також "Знай.ua" інформував, ексміністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька розповіла, чи є бар’єри у контактах із сімейними лікарями