Повномасштабна війна в Україні триває вже майже 11 місяців, і ще незрозуміло, скільки триватиме. Стан людей залишає бажати кращого, і психотерапевт пояснив, як планувати в цих умовах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ рамках телемарафону спеціаліст Спартак Субота представив кілька порад того, як не падати духом, і продовжувати жити попри війну в країні.
Плани постійно руйнуються через терористичні атаки окупантів, і багато хто сильно виснажений через війну.
За словами експерта, найскладнішу стадію протистояння вже пройдено - тривога, і зараз у наших людей почалася адаптація до війни. Усі розуміють, що це може тривати роками, і треба вчитися будувати плани у сучасних реаліях.
Частину обрали виїхати за кордон, а частина прийняла ці випробування та перебувають у "мобілізованому стані".
Третім етапом є виснаження, і настає воно тоді, коли людина більше не може витримувати це навантаження. Найбільшу допомогу наші люди можуть надавати самостійно. Полягає вона в тому, щоб підтримувати одне одного. Люди почали поводитися адекватніше і зрозуміли все.
У нас є дуже великий маячок, я б навіть сказав, маяк. І цей маяк – це перемога. Я хочу сказати, що це серйозний план... У нас є напрям, і це найважливіше... У нас є точно мотивація здобути перемогу в цій несправедливій війні.
Якщо раніше з планів було заробити грошей, поїхати на відпочинок, купити щось собі, то зараз ці плани точковіші, і сконцентровані вони на нашій перемозі. Це бажання номер один.
Психотерапевт далі зазначив, що потрібно будувати кожному плани попри все, і головне берегти своє психологічне та фізичне здоров'я. Не забуваємо ще й допомагати ЗСУ, оскільки завдяки їм ми маємо можливість жити.
Нагадаємо, що генерал ЗСУ розповів, як зупинятимуть можливе навалу росіян з Білорусі
Раніше повідомлялося, що путін намагається зламати плани ЗСУ на контрнаступ ядерними провокаціями в Білорусі .
Також можливості росіян перед новим наступом: експерт пояснив, до чого готуватися