У світі попит на золото зростає, через те, що росія та китай скуповують фактичне золото, побоюючись санкцій та "заморожених" активів через війну в Україні.

Незважаючи на зростання вартості золота в Україні за 2022 рік на 32%, золотий злиток у нас не вдасться продати з вигодою. Про це, спираючись на думку експертів, пише портал UBR.

Підвищення попиту та росту цін на золото у світі з одного боку дає перевагу інвесторам, які придбали "жовтий метал" рік тому. Але експерти вважають, що за минулий рік у виграші стали ті, хто інвестував не в золото, а в долари.

За 2022 рік вартість тройської унції у світі зросла лише на 0,5%, що не принесло б суттєвого прибутку. Долар США при цьому за аналогічний період зріс на 8,4%. Падіння долара, про яке зараз говорять у ЗМІ, і зростання вартості золота у світі почалися з жовтня 2022 року. Тобто інвестиційна активність рівно рік тому, в січні, відправила б інвесторів у глибоке просідання та призвела б до втрати грошей, – вважає Олександр Болтян, аналітик компанії Esperio.

Популярні новини зараз
Юрій Горбунов впевнений, що заслуговує на краще, як і Катя Осадча: "Як це довго" Оля Цибульська розповіла, чому після 30 років відпадає необхідність у камасутрі: "У які б пози..." Гороскоп на тиждень з 27 березня до 2 квітня для всіх знаків Зодіаку: Козероги без негативу, Леви в мінусі, а Овни ловлять Фортуну Українцям виплатять 3400 гривень допомоги: хто отримає гроші до кінця квітня
Показати ще

Ослаблення долара у світі останніми місяцями відкриває можливості для заробітку на золоті, однак в Україні попри те, що золото зросло в ціні, це стало лише тому, що гривня обвалилася.

На думку експерта, конвертація куплених злитків буде з високою комісією та не зробить інвестиції прибутковими. Болтян вважає, що в Україні у 2023 році золото також не стане вигідним активом для інвестування, навіть за умови стабільного курсу гривні та падіння долара у світі.

Нагадаємо, ми писали, що українцям розповіли, де і як перевіритись водіям на наявність "листа щастя".

Як повідомляв "Знай.ua" Ford of Europe замінить на своїх авто всі двигуни — в чому причина

Також "Знай.ua" інформував, дружина і донька олігарха-втікача Жеваго розслабляються у Парижі на Тижні моди