З точки зору законодавства, мобінг — систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця чи працівників, що спрямовані на приниження честі та гідності робітника, який передбачає відповідальність.

Цей термін вживають лише тоді, коли йдеться про приниження на роботі. Найчастіше мобінг проявляється як психологічне знущання з колеги чи групи працівників або керівництвом. Фахівці Юридичного порадника для ВПО, пояснили з точки зору законодавства.

Мобінг. Фото: Youtube
Мобінг. Фото: Youtube

Людина, яка відчуває приниження і цькування на роботі, часто не знає, куди звертатися за допомогою. Варто запам'ятати, що цими питаннями займається Державна служба з питань праці.

Систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця / окремих працівників / групи працівників трудового колективу.

Популярні новини зараз
Українців зобов'яжуть сплатити податки за квартири минулих десятиліть Гороскоп на тиждень 6-12 травня для всіх знаків Зодіаку: труднощі Близнюків, союзники Скорпіона та успіхи Риб Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф
Показати ще

Такі дії повинні бути спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків.

Нерівність можливостей для навчання та кар'єрного росту.

Проявлятися у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.

Як захистити свої права?

Збирати докази (наприклад, покази свідків, фото-, відео- докази, накази роботодавця, робоче листування тощо).

Звернутися до роботодавця із письмовою вимогою усунути відповідні порушення або

Територіального органу Державної служби з питань праці. Також до суду та правоохоронних органів.

Нагадаємо, ми писали, що забезпечення житлом українців, які втратили його у війні: новий план Мінінфраструктурі на папері виглядає заманливо.

Як повідомляв "Знай.ua", "цінопад" сповільнився: АЗС показали оновлені ціни на бензин, дизель та скраплений газ.

Також "Знай.ua" інформував, підприємцям в 5 разів збільшать допомогу: що треба для отримання виплат від держави.