З точки зору законодавства, мобінг — систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця чи працівників, що спрямовані на приниження честі та гідності робітника, який передбачає відповідальність.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЦей термін вживають лише тоді, коли йдеться про приниження на роботі. Найчастіше мобінг проявляється як психологічне знущання з колеги чи групи працівників або керівництвом. Фахівці Юридичного
Людина, яка відчуває приниження і цькування на роботі, часто не знає, куди звертатися за допомогою. Варто запам'ятати, що цими питаннями займається Державна служба з питань праці.
Систематичні тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця / окремих працівників / групи працівників трудового колективу.
Такі дії повинні бути спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації, у тому числі з метою набуття, зміни або припинення ним трудових прав та обов’язків.
Нерівність можливостей для навчання та кар'єрного росту.
Проявлятися у формі психологічного та/або економічного тиску, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, створення стосовно працівника напруженої, ворожої, образливої атмосфери, у тому числі такої, що змушує його недооцінювати свою професійну придатність.
Як захистити свої права?
Збирати докази (наприклад, покази свідків, фото-, відео- докази, накази роботодавця, робоче листування тощо).
Звернутися до роботодавця із письмовою вимогою усунути відповідні порушення або
Територіального органу Державної служби з питань праці. Також до суду та правоохоронних органів.
Нагадаємо, ми писали, що забезпечення житлом українців, які втратили його у війні: новий план Мінінфраструктурі на папері виглядає заманливо.
Як повідомляв "Знай.ua", "цінопад" сповільнився: АЗС показали оновлені ціни на бензин, дизель та скраплений газ.
Також "Знай.ua" інформував, підприємцям в 5 разів збільшать допомогу: що треба для отримання виплат від держави.