В Україні можуть підняти тарифи на деякі комунальні послуги, зокрема воду та електроенергію. Така ймовірність пов'язана з запланованим навесні переглядом граничних цін. Про це розповів голова правління Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Експерт заявив, що в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на тепло, гарячу воду, газ і його розподіл. Дані комунальні послуги згідно із законом не підніматимуть поки що діє воєнний стан і протягом 6 місяців після його скасування. Водночас, НКРЕКУ має необхідні важелі, щоб підвищити тарифи на воду та світло.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube
Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

"Враховуючи, що була заява голови НКРЕКУ, а вони мають прямий вплив на тарифи на електроенергію, тобто вони своїм рішенням можуть ухвалити рішення про зростання тарифів на електроенергію та воду. Тут можна очікувати, як варіант, – підняття тарифів на водопостачання, водовідведення та електроенергію, причому як для бізнесу, так і для побутового споживача. Але чи зростатимуть тарифи, поки що немає жодних гарантій", - зазначив Олег Попенко.

Скрін, відео YouTube тарифи
Скрін, відео YouTube тарифи

Популярні новини зараз
Українські сім'ї можуть отримати 7000 гривень допомоги: як оформити виплати, не встаючи з дивана Син зрадника Балицького втік з родиною до Дубаю: у Криму вже не безпечно Три дні вихідних на Великдень: українці дізналися, скільки вони відпочиватимуть у світле свято Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Експерт додав, що наприкінці грудня 2022 року вже планували піднімати тарифи на воду, але незабаром скасували це рішення. Саме тому немає 100% впевненості, що підвищення відбудеться.

Раніше портал Знай повідомляв, в Обленерго розповіли, чому суми у платіжках українців за електроенергію не знизилися і на кілька гривень.

Також наш портал інформував, чи мають українці право на субсидію у разі втрати роботи: головні зміни в соцдопомозі.

Крім того, ми писали, світла немає, а платіжки є: як українцям попрощатися із "завищеними" сумами на комуналку.