У КСУ визнали неконституційною норму закону про можливість працювати в школі вчителям пенсійного віку лише за контрактом.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяРішення ухвалене на пленарному засіданні Конституційного Суду України.
Суд розглянув справу за конституційним поданням 56 народних депутатів щодо відповідності Конституції України приписів абзацу третього частини другої статті 22 Закону України "Про повну загальну середню освіту".
У приписах було зазначено, що шкільні вчителі, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, мають працювати на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
У ході розгляду справи Суд визнав, що даним приписом порушено принцип рівності.
Цей припис призвів до поділу педагогічних працівників на дві категорії та створив умови для дискримінаційного підходу до однієї із них, а саме поставив у нерівне становище тих педагогів, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію,
Суд визнав неконституційним припис, та дозволив вчителям працювати на загальних засадах.
Цікаво, що у коментарях заявили, що попри те, що працюючі вчителі-пенсіонери бувають "скарбами" для школи, багато з людей старшого віку просто відбувають час, "куняють на уроках, не визнають нового і шалено опираються, коли необхідно щось змінювати". Тому можливість не заключати договір з таким працівником був би для керівника шкільного закладу цілком логічним.
Нагадаємо, ми писали, що частині пенсіонерів встановили доплату у 25% прожиткового мінімуму: хто на це має право.
Як повідомляв "Знай.ua" заплатять на 20% більше: кому і коли збільшать тарифи на комуналку.
Також "Знай.ua" інформував, компанії можуть "забронювати" українців, щоби їх не забрали на війну: юрист нагадав про зміни.