Попри те, що уряд ввів заборону на стягнення боргів за комунальні послуги на період воєнного стану та ще 30 днів після його закінчення, однак це стосується лише певних територій.

Є лише декілька випадків, коли на боржника не можуть позиватись до суду, аби стягнути борги за комунальні платежі: боржник знаходиться у зоні бойових дій, ще не пройшло три місяці після їх припинення, боржник перебуває на окупованій території. Вони записані у Законі України "Про житлово-комунальні послуги".

Гроші, фото Уніан
Гроші, фото Уніан

Якщо ж суд задовольнить позов комунального підприємства, то вас може чекати арешт рахунків та будь-якого рухомого та нерухомого майна. Цілком законно можна вилучити з квартири боржника речі, посуд тощо. Далі це майно буде продане на відкритих торгах, а одержані кошти підуть на погашення боргу.

Також важливо знати, що через суд у вас можуть забрати лише той борг, який було накопичено за останні три роки. Однак якщо ви захочете продати квартиру, то не зможете це зробити доки не погасите всю заборгованість.

Популярні новини зараз
Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути Гороскоп на 11 грудня: у цю середу багато чого стане ясно Нарешті вистачить на комуналку: пенсію рахуватимуть за новою формулою, на скільки збільшяться виплати Призупинення виплат пенсій: у ПФУ зробили важливу заяву
Показати ще

Платіжка. Фото: скрін youtube
Платіжка. Фото: скрін youtube

Після суду доведеться сплатити й додаткові витрати, як от судовий збір, виплатити у вигляді нарахованих відсотків та інфляційні витрати.

Нагадаємо, ми писали, що деяким українцям можуть відмовити у призначенні субсидії: перевірте, чи вас немає у цьому списку.

Як повідомляв "Знай.ua" українці залишаться без субсидій через помилку: як не втратити допомогу на комуналку.

Також "Знай.ua" інформував, українським біженцям нагадали про важливу процедуру: часу лишилося мало.