Бебі-бокси, як одноразова натуральна допомога, надаються за рахунок коштів державного бюджету.

"Пакунків малюка" в українських медустановах вистачить до кінця червня, про це повідомили у Мінсоцполітики. Наразі їх налічується 14,7 тис. одиниць і їх хочуть "розтягнути" на чотири місяці.

Допомога батькам. Фото: Youtube
Допомога батькам. Фото: Youtube

У відомстві зазначають, що наразі народжуваність в Україні становить в середньому 3,5 тисячі новонароджених на місяць.

Міністерство соціальної політики підкреслює, що дефіциту у бебі-боксах не очікується, адже уже в березні мають пройти тендери на закупівлю "пакунів малюка".

Популярні новини зараз
Стосується всіх одержувачів пенсій: українцям дали 30 днів на явку до ПФУ Мобілізація стане на нові рейки: автоматичні санкції та нові правила відстрочки з 2025 року Краще не беріть 500 гривень у касирів: українців попередили про небезпеку, і навіть банк не допоможе Шахраї масово "чистять" картки українців: у ПриватБанку порадили, як врятувати заощадження
Показати ще

Початок тендеру на закупівлю "пакунків малюка" заплановано на кінець березня. Щоб уже до кінця квітня підписати договір із майбутнім постачальником, – запевнили там.

"Пакунок малюка" - фото з Фейсбуку Федерації роботодавців України
"Пакунок малюка" - фото з Фейсбуку Федерації роботодавців України

При цьому в міністерстві зазначили: наразі спостерігається стала тенденція до того, що батьки новонародженої дитини обирають не "пакунок малюка", а грошову компенсацію за нього. Так:

  • у 2022 році 74% усіх батьків обрали гроші;
  • у 2023-му таких вже 82%.

Це може пояснюватися більшою потребою сімей саме у грошах. Або тим, що батьки готуються заздалегідь до народження дитини та вже мають усі необхідні речі, – пояснили у міністерстві

Нагадаємо, що вартість "пакунку малюка" становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини. У 2022 році дозволили замість "пакунку малюка" обирати грошову компенсацію.

Нагадаємо, ми писали, що українцям готують пенсії та зарплати грошима, які не помацаєш: чого чекати.

Як повідомляв "Знай.ua" борги вищі ніж мають бути: за комунальні платежі нарахують "із запасом".

Також "Знай.ua" інформував, пенсіонерам розповіли, чи враховуватимуть березневе підвищення при призначенні субсидії.