Бебі-бокси, як одноразова натуральна допомога, надаються за рахунок коштів державного бюджету.

"Пакунків малюка" в українських медустановах вистачить до кінця червня, про це повідомили у Мінсоцполітики. Наразі їх налічується 14,7 тис. одиниць і їх хочуть "розтягнути" на чотири місяці.

Допомога батькам. Фото: Youtube
Допомога батькам. Фото: Youtube

У відомстві зазначають, що наразі народжуваність в Україні становить в середньому 3,5 тисячі новонароджених на місяць.

Міністерство соціальної політики підкреслює, що дефіциту у бебі-боксах не очікується, адже уже в березні мають пройти тендери на закупівлю "пакунів малюка".

Популярні новини зараз
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити" Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Показати ще

Початок тендеру на закупівлю "пакунків малюка" заплановано на кінець березня. Щоб уже до кінця квітня підписати договір із майбутнім постачальником, – запевнили там.

"Пакунок малюка" - фото з Фейсбуку Федерації роботодавців України
"Пакунок малюка" - фото з Фейсбуку Федерації роботодавців України

При цьому в міністерстві зазначили: наразі спостерігається стала тенденція до того, що батьки новонародженої дитини обирають не "пакунок малюка", а грошову компенсацію за нього. Так:

  • у 2022 році 74% усіх батьків обрали гроші;
  • у 2023-му таких вже 82%.

Це може пояснюватися більшою потребою сімей саме у грошах. Або тим, що батьки готуються заздалегідь до народження дитини та вже мають усі необхідні речі, – пояснили у міністерстві

Нагадаємо, що вартість "пакунку малюка" становить не менш як 3 розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі, та не зараховується до розміру допомоги при народженні дитини. У 2022 році дозволили замість "пакунку малюка" обирати грошову компенсацію.

Нагадаємо, ми писали, що українцям готують пенсії та зарплати грошима, які не помацаєш: чого чекати.

Як повідомляв "Знай.ua" борги вищі ніж мають бути: за комунальні платежі нарахують "із запасом".

Також "Знай.ua" інформував, пенсіонерам розповіли, чи враховуватимуть березневе підвищення при призначенні субсидії.