Українці поділилися враженнями життя та відкриття бізнесу за кордоном, оцінивши життя в Україні та з її межами, як виявилося у нас не все так погано, а деякі сервіси працюють в рази краще.

Основними проблемами у новій країні було названо пошук житла, мовний бар'єр та нестачу звичного кола спілкування. Про це йдеться у дослідженні DOU.

Біженці в Литві. Фото: скриншот Youtube
Біженці в Литві. Фото: скриншот Youtube

Найпопулярнішою країною, куди залюбки переїхали та "перевезли" свій бізнес українці стала Польща. Тут наразі працює більшість спеціалістів у ІТ-сфері, після початку повномасштабної війни з росією.

Зараз у цій країні живуть 34% від загальної кількості айтішників, які виїхали з України. Друге місце за популярністю ділять Німеччина, Іспанія та Португалія по 7%, третє – Велика Британія та Канада 5% та 4% відповідно.

Популярні новини зараз
Безкоштовний проїзд для всіх: українцям скасують плату за комунальний транспорт Українські пенсіонери отримають доплати за стаж: у кого зростуть виплати вже цього літа Українським родинам виплатять 10800 грн: як подати заявку Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги
Показати ще

Пошук житла став однією з найпоширеніших проблем для українців. Дехто називав мовний бар'єр та нестачу звичного кола спілкування. При цьому 70% тих, хто переїхав за кордон, за останні півтора року вже повністю або в цілому адаптувалися до життя в новій країні.

Українці порівняли якість життя в Україні та інших країнах світу. Вони зазначили, що в Україні краще працює сфера послуг та комерційних сервісів. Ще половина з опитуваних вважає, що державні послуги теж кращі в Україні, а 45% так думають про медицину.

Якість їжі та товарів, культурну сферу та відносини між людьми оцінили приблизно однаково, а ось з того, що безумовно краще за кордоном – безпека, транспорт, екологія, зручність міст та соціальний захист (понад 70% опитаних).

Нагадаємо, ми писали, як у 2023 році можна оформити пенсію за віком: що змінилося, інструкція Мінсоцполітики.

Як повідомляв "Знай.ua" часу лишилося до 1 травня: за що українських біженців на Батьківщині оштрафують.

Також "Знай.ua" інформував, українським сім'ям виплатять допомогу у розмірі 1000 доларів: як отримати.