В Україні офіційно запровадили державний реєстр пошкодженого та зруйнованого майна внаслідок війни, а також порядок компенсації за нього. Президент Володимир Зеленський підписав відповідний закон. Тепер українці знають, на що можуть розраховувати у разі втрати будинку чи іншої нерухомості.

Багато хто знає, що фактично гроші за зруйноване чи пошкоджене майно не виплачуватимуть. Натомість влада планує видавати житлові сертифікати або оплачувати ремонт.

Руйнування України, фото korrespondent
Руйнування України, фото korrespondent

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк повідомив, що підписаний президентом закон передбачає право на компенсацію фізичним особам, які володіють втраченим майном. Але деякі категорії можуть забути про компенсацію:

  • із санкційних списків;
  • через судимість за скоєння злочинів проти основ національної безпеки;
  • їхні спадкоємці.

Закон діє протягом трьох років після того, як у країні скасують військовий стан. Однак важливо враховувати, що компенсацію можна отримати лише за житло, яке було пошкоджене або зруйноване з 24 лютого 2022 року.

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Українцям доступна нова грошова допомога: хто отримає понад 10 тисяч гривень Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Зруйноване майно, скріншот: YouTube
Зруйноване майно, скріншот: YouTube

Компенсацію надають: за квартири та інші житлові приміщення, будинки садибного типу, садові та дачні будинки, об'єкти будівництва, в яких збудовано опорні та зовнішні конструкції.

"За пошкоджене майно отримати грошову компенсацію буде неможливо – для таких випадків пропонують виключно відновлення через будівельні роботи та/або надання будівельних матеріалів для них", – пояснив Железняк.

Тільки власники приватних будинків можуть отримати грошову компенсацію. Є два варіанти - житловий сертифікат на покупку квартири/будинку, або гроші, які будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.

Сертифікат необхідно використати протягом 5 років з дня видачі.

"Термін подання заяви про компенсацію за знищене житлове майно збільшили до другого читання. Його можна подати під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення. До заяви необхідно буде додати копію документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості, та за наявності матеріалів фото- та відеофіксації до або після знищення", – повідомив нардеп.

Скрін, відео YouTube ЦНАП
Скрін, відео YouTube ЦНАП

Нагадаємо, як у 2023 році оформити пенсію за віком

Як повідомляв Знай.ua, чи реально знайти роботу в Україні: Мінекономіки повідомили про зміни на ринку праці