12 травня, у народі відзначається день Дев'яти цілителів, присвячений дев'яти святим мученикам Кізичним: Антипарту, Артему, Магну, Руфу, Феодоту, Фавмасію, Філімону, Феостиху та Феогніду.

Святі мешкали в 3 столітті в місті Кізік (сучасна Туреччина) неподалік протоки Дарданелли, були відданими християнами і поширювали слово про Господа. Однак ідолопоклонники міста уклали їх у в'язниці і зрадили різним катуванням, схиляючи зректися віри і прийняти язичництво.

Усі вони мужньо терпіли муки в Ім'я Господа, за що їх стратили. У 4 столітті на честь християн Кізичних було збудовано храм, куди перенесли їхні мощі. Там реліквії мучеників випромінювали чудеса та допомагали виліковувати хворих від різних недуг.

Прикмети та традиції свята

У народі день прозвали Дев'ять цілителів за те, що молитви до мучеників Кізичним допомагали зцілювати та захищати від захворювань. Селяни просили у святих позбавити дев'яти напастей: сліз, печалі, самотності, втрати годувальника, нечестивої спокуси, спокуси, помутніння розуму, безволі та душевного смутку.

Популярні новини зараз
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Також у цей день мешканці виходили вдень на відкриту місцевість та набиралися від теплого вітру здоров'я на рік уперед.

На день Дев'яти цілителів місцеві лікарі вирушали на збирання трав. У народі вірили, що в дану дату вони мають велику лікувальну силу, тому з них готували настої.

Згідно з легендою, Бог накреслив на піску образ людський, але, побачивши це, Диявол проробив в образі 77 дірок і назвав їх різними хворобами. Щоб захистити людство, Господь створив 77 видів трав, які лікують від кожної хвороби.

На Дев'ять цілителів продовжувалися польові роботи. Мешканці їх починали, спираючись на певні прикмети. Якщо бачили, що журавель низько гніздо будує, значить, хлібні злаки можна було сіяти навіть у вологий ґрунт, високо гніздиться – тоді варто почекати, поки земля висохне.

Якщо жителі на Дев'ять цілителів спостерігали безліч хрущів, то готувалися до посушливих днів. Перехід мурах на сухі території або крик іволги, схожий на нявкання, означали найближчі дощі. Безхмарний світанок віщував спекотне літо. Небо, усеяне зірками, обіцяло велику врожайність.

Зоряне небо. Фото: Youtube
Зоряне небо. Фото: Youtube

Нагадаємо, що українців змусять повернути гроші за допомогою: кого торкнеться.

Раніше ми повідомляли, що таролог Ірина Клевер показала найближче майбутнє: "Аплодуватимуть стоячи".