В Україні усі військовозобов'язані отримують електронний код. Для чого його отримують та чи повинні військовозобов'язані знати цей код – пояснили працівники ТЦК.

ЗСУ, фото: Facebook
ЗСУ, фото: Facebook

Як пояснив Іван Жук – помічник начальника з правової роботи Одеського обласного ТЦК та СП, що це ніяке не оновлення та працює вже не один рік.

Це не оновлення, єдиний державний реєстр призовників військовозобов'язаних та резервістів працює не один рік. Такий код – це номер запису відносно того громадянина, відомості щодо якого внесені до цього реєстру, – зазначив представник ТЦК.

Військкомат, кадр з відео
Військкомат, кадр з відео

Популярні новини зараз
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Він пояснив, що основна мета цього номеру – пришвидшення пошуку інформації про конкретну особу в цьому реєстрі.

Цей номер також вноситься до військово-облікових документів громадянина і надалі це пришвидшує ведення військово-облікової документації.

Тож, головне завдання цього коду – пришвидшення ефективності роботи реєстру.

"Це просто номер запису в єдиному державному реєстрі військовозобов'язаних. Саме завдяки йому не потрібно шукати всю інформацію в картотеках, вона уже наявна в електронному вигляді", – додав Іван Жук.

Знати такий код, за словами представника ТЦК, – не є обов'язком військовозобов'язаного.

Нагадаємо, ми писали, чи можна "відмовитися" від отримання повістки та чи чекати штрафу: юрист все роз'яснив.

Як повідомляв "Знай.ua" адвокат розповів чи будуть примушувати військовозобов'язаних українців закордоном до військового обліку.

Також "Знай.ua" інформував, що працівники ЖЕКу розносять повістки - що буде, якщо їх кидають у поштову скриньку, а ви "не бачите".