В Україні уряд продовжив військовий стан. Відомо, що у цей час діє загальна мобілізація, під яку потрапляють усі чоловіки віком від 18 до 60 років. Проте є певні винятки.

На цей раз наш читач дізнається, кого не можуть примусово мобілізувати. Іншими словами, ці люди можуть потрапити до лав ЗСУ, однак за власним бажанням і те, якщо це буде згода обопільною (з обох сторін), наприклад, засуджені громадяни.

Про це розповів один з українських юристів, який знайомий із цією темою.

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Кого не можуть мобілізувати примусово

Відповідно до статті 37 закону про військовий обов'язок та військову службу з військового обліку виключають осіб, які відбувають покарання або раніше засуджені до позбавлення волі за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Популярні новини зараз
Приготуйте, не пошкодуєте: ці копійчані крупи вбережуть від діабету та зменшать ризик хвороб серця Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Чому ми забули цей рецепт і замінили його на Олів'є: простий та смачний салат "Барбі" з буряків
Показати ще

Вручення повістки, скріншот: YouTube
Вручення повістки, скріншот: YouTube

Крім того, примусово не мобілізують чоловіків призовного віку, які:

- мають право на відстрочку та подали документи, що доводять таке право (стан здоров'я, сімейні обставини – наприклад, троє дітей віком до 18 років, догляд за рідними з інвалідністю, професія, зокрема, через відстрочку на роботі, навчання чи наукові дослідження);

- перенесли операцію (їх не мобілізують до рішення ВЛК);

- мають встановлені металеві конструкції під час операції;

- мають тяжкі хвороби через які вважаються непридатними або тимчасово непридатними до служби.

Нагадаємо, схитрувати перед військкоматом тепер не вдасться: медкомісії зазнали змін.

Раніше повідомлялося, Міноборони попередили, де ще вручатимуть повістки: там ви точно не очікували.

Також, Голова РНБО Данилов поставив крапку у важливому питанні.