4 червня православні святкують одне з найбільших свят – День Святої Трійці.

З давніх-давен віруючі здійснювали низку обрядів і читали замовляння, щоб уберегти своїх рідних і близьких від різних напастей.

Трійця, собор, фото: Знай.ua
Трійця, собор, фото: Знай.ua

Замовляння на захист дому

У цей день усі несли у своє житло цілі оберемки зелених, молодих гілочок, переважно для цього використовували вербу, липу. Гілки розміщувалися прямо над віконними рамами, над дверима, обов'язково при вході до будинку.

Вважалося, що ці гілки перешкоджатимуть проникненню до будинку злих духів. Гілки повинні бути на своїх місцях тиждень, потім їх краще зняти.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує "Не забудьте...": "Київводоканал" терміново звернувся до українців Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Замовляння для сімейного щастя

Господині цього дня готують особливу яєчню. Складається вона з двох яєць, оскільки обидва її "очі" повинні символізувати дружну пару - чоловіка та дружину. Поки страва смажиться на сковорідці, господиня читає молитву:

"Пресвята Трійця, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Святий, відвідай і зціли немочі наша, заради Твого імені. Господи помилуй (тричі). Слава Отцю і Сину і Святому духу. І нині і повсякчас і навіки віків. Амінь".

Солять яєчню четверговий сіллю. Приправляють зеленою цибулею, часником та петрушкою. Причому зелень не шаткується, а кладеться гілочками або довгим зеленим пір'ям разом з наростаючою головкою цибулини.

Вважалося, що завдяки цьому зберігається цілісність сім'ї. Кругла яєчня разом із зеленою приправою запечатувалась у розрізаний навпіл такий самий круглий коровай житнього, обов'язково освячений у церкві хліб.

Замовляння на кохання

Робиться напередодні Трійці. Потрібно сплести з польових квітів вінок, тричі перехрестити, заговорити та кинути його у проточну воду. А потім, не обертаючись, повернутись додому.

"По полю зелену дівчата гуляють, квіти збирають, віночки плетуть та у воду кидають. Наречений-ряджений, ти вінок-то зрозумій, мені, рабе Божої (ім'я), віддай. На віки століттям. Амінь."

Замовляння на удачу

Читають у доброзичливому настрої з ранку, попередньо "погрівши" руки про ранкове сонечко. "Гріти руки" треба на вулиці (можна на балконі), але не через скло.

"Встану я, помолячись, вийду, перехрестясь, зійду на гору високу, подивлюся окрест на всі чотири сторони. Як на східній стороні на зеленому лузі пасеться кінь вороний, норовом дикий та буйний. Ніхто його не сідлав, ніхто на ньому не їжджав, стремен - поводи той кінь не знав. Я того коня приборкаю, і буде він піді мною ходити слухняно, возити, куди я хочу. Воля моя міцна, слово моє вірне.

Нагадаємо, коли Трійця у 2023 році і чи буде вихідною: історія, традиції та заборони православного свята.

Раніше ми повідомляли, що потрібно встигнути зробити перед Трійцею: 5 невідкладних справ.