В Україні триває війна та загальна мобілізація. Усі військовозобов'язані українці призовного віку, які не мають суттєвих проблем зі здоров'ям можуть бути мобілізовані.

Дехто вважає що громадяни з "білим квитком" не можуть бути мобілізовані через свій стан здоров'я, втім це не зовсім так. Деякі категорії українців із "білим квитком" все ж можуть забрати служити.

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

1. Обмежена придатність: категорія «В»

З цією категорією громадяни не підлягають призову у мирний час, але в умовах повномасштабної війни ця категорія може бути мобілізованою. Найчастіше до цієї категорії належать люди, у яких діагностували кишкові інфекційні захворювання, вірусні хвороби шкіри, слизової або нервової системи, такі захворювання як гельмінтоз як педикульоз, наслідки інфекційних та паразитарних хвороб.

Популярні новини зараз
Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку Українцям назвали суми майбутніх пенсій: із мінімальною та середньою зарплатою
Показати ще

Мобілізація. Фото: Youtube
Мобілізація. Фото: Youtube

2. Тимчасова непридатність: категорія "Г"

З цією категорією військовозобов'язаний звільняється від проходження військової служби терміном від 6 до 12 місяців через стан здоров'я. Найчастіше, це стосується осіб у яких діагностували травми, операційні хірургічні втручання, загострення хронічних хвороб, порушення функціональності опорно-рухового апарату, у яких вперше виявлена недостатність харчування або недостатній фізичний розвиток. Після проходження цього терміну, такі громадяни мають повторно пройти медичну комісію.

Мобілізація в Україні, фото protocol
Мобілізація в Україні, фото protocol

3. Повна непридатність: категорія "Д"

Чоловіки цієї категорії не мають права мобілізувати. Хвороби, з якими найчастіше надається ця категорія — це розумова недостатність, туберкульоз у відкритій формі, епілепсія, шизофренія, сифіліс, ВІЛ, важка форма цукрового діабету, істотні відхилення функціональності зорового і слухового апарату, виразка органів шлунково-кишкового тракту, відсутність кінцівок або життєво важливих органів, сліпота або глухота, пошкодження аорти, важкі форми бронхіальної астми, відсутність нирок і ниркова недостатність, ожиріння 4-го ступеня та багато інших важких форм захворювань.

Нагадаємо, як швидко українці можуть опинитися на фронті після вручення повістки: на довгу підготовку сподіватися не варто

Як повідомляв "Знай.uа", кого точно не мобілізують на службу: повний список тих, кому не світить бути у ЗСУ