Через повномасштабне вторгнення росії в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Мобілізації підлягають усі військовозобов'язані чоловіки призовного віку від 18 до 60 років.

Тому існує заборона виїзду закордон для чоловіків на період дії воєнного стану.

Виїзд за кордон, скріншот: YouTube
Виїзд за кордон, скріншот: YouTube

Та досить актуальним залишається питання того, чи зможуть українські чоловіки виїжджати з закордон після перемоги українського народу над окупантами.

Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак спрогнозував, чи можна буде військовозобов'язаним виїздити за кордон після перемоги України у війні з Росією.

Популярні новини зараз
Потужна магнітна буря накриє Землю у найближчий час: штормити буде 3 дні Клієнт "Привату" виявив борг на картці без кредитного ліміту: з'явився містичним чином Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою 1000 доларів за 1 гривню: як виглядає монетка, за яку "б'ються" колекціонери
Показати ще

Розмитнення авто на кордоні, скріншот: YouTube
Розмитнення авто на кордоні, скріншот: YouTube

Він пояснив, що обмеження на виїзд за кордон чоловіків в українському законодавстві прив'язані до надзвичайного та воєнному стану.

"Наразі складно передбачити, що буде в правовому полі після закінчення дії правового режиму воєнного стану", – сказав експерт.

Кордон, скріншот: YouTube
Кордон, скріншот: YouTube

Юрчак зауважив, що якщо після завершення воєнного стану буде оголошено надзвичайний стан, то обмеження для чоловіків щодо виїзду за кордон продовжаться.

Однак, якщо після завершення війни жоден з цих двох станів не буде діяти, то чоловіки зможуть вільно виїжджати закордон.

Нагадаємо, ми писали, що три категорії чоловіків підпадають під мобілізацію влітку 2023 року: хто може отримати повістку.

Як повідомляв "Знай.ua" мобілізація в Україні: кого не зможуть примусово забрати до лав ЗСУ.

Також "Знай.ua" інформував, як чоловік може законно виїхати за кордон – у Держприкордонслужбі роз'яснили деталі.