На офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру "Академік Вернадський" з'явилася інформація щодо призову понад 50 учених з різних країн світу, щодо негайного посилення досліджень, пов'язаних зі станом антарктичного льоду.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВсе через те, що в дуже короткий термін площа льоду зменшується і зменшується, тому змінюється погода, клімат, деякі види тварин — імператорські пінгвіни, морські птахи, тюлені, зокрема, — під загрозою вимирання.
Вчені, які знаходяться в Антарктиді, представили дані, які вивчалися протягом понад 40 років — з 2007 року і до сьогодні площа антарктичного льоду постійно зменшується, десь із 2016 року цей процес став більш "непередбачуваним".
Полярники заявляють про низький рівень льодового покриву, хоча десь серед полярної зими лід має бути найтовстішим. Вчені додають, що крижаний покрив був "втрачений" у деяких місцях, хоча раніше він там був.
Варто лише згадати про ситуацію в акваторії острова Галіндез, де можна було зафіксувати температуру +3°C, хоча там очікувалася сувора антарктична зима та повне замерзання океану навколо.
"Щоб знизити темпи танення антарктичного льоду і, відповідно, уповільнити негативний вплив цього явища на людство, міжнародне співтовариство пропонує стандартизувати методи моніторингу льодового покриву", - йдеться у публікації.
Нагадаємо, українці змушені рити окопи навіть в Антарктиді, "ворог" дістався і туди: "Стає все більше"
Як повідомляв "Знай.uа", на станції "Академік Вернадський" встановили температурний рекорд: весна настала швидше, ніж в Україні
Знай.ua писав, полярники показали "чудеса еквілібристики" від пінгвінів в Антарктиці - вискакують з води