На офіційній сторінці Національного антарктичного наукового центру "Академік Вернадський" з'явилася інформація щодо призову понад 50 учених з різних країн світу, щодо негайного посилення досліджень, пов'язаних зі станом антарктичного льоду.

Все через те, що в дуже короткий термін площа льоду зменшується і зменшується, тому змінюється погода, клімат, деякі види тварин — імператорські пінгвіни, морські птахи, тюлені, зокрема, — під загрозою вимирання.

"Академік Вернадський", фото: Instagram
"Академік Вернадський", фото: Instagram

Вчені, які знаходяться в Антарктиді, представили дані, які вивчалися протягом понад 40 років — з 2007 року і до сьогодні площа антарктичного льоду постійно зменшується, десь із 2016 року цей процес став більш "непередбачуваним".

Полярники заявляють про низький рівень льодового покриву, хоча десь серед полярної зими лід має бути найтовстішим. Вчені додають, що крижаний покрив був "втрачений" у деяких місцях, хоча раніше він там був.

Популярні новини зараз
Надії більше нема? Пенсіонери не вірять у справедливий перерахунок виплат, що "урізали" Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше Як зменшити платіжку за світло, користуючись бойлером – українцям дали дієві поради ТЦК стануть "невидимками" для ухилянтів: про які повноваження говорять
Показати ще

Варто лише згадати про ситуацію в акваторії острова Галіндез, де можна було зафіксувати температуру +3°C, хоча там очікувалася сувора антарктична зима та повне замерзання океану навколо.

Станція "Академік Вернадський", фото: Facebook
Станція "Академік Вернадський", фото: Facebook

"Щоб знизити темпи танення антарктичного льоду і, відповідно, уповільнити негативний вплив цього явища на людство, міжнародне співтовариство пропонує стандартизувати методи моніторингу льодового покриву", - йдеться у публікації.

Нагадаємо, українці змушені рити окопи навіть в Антарктиді, "ворог" дістався і туди: "Стає все більше"

Як повідомляв "Знай.uа", на станції "Академік Вернадський" встановили температурний рекорд: весна настала швидше, ніж в Україні

Знай.ua писав, полярники показали "чудеса еквілібристики" від пінгвінів в Антарктиці - вискакують з води