Якщо батьки або інші родичі дарують близьким будинок, проте після укладення договору дарування - за ними відмовляються доглядати.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТрапляються жахливі ситуації, коли близькі родичі виганяють з житла, міняють замки, літні люди зазнають образ. Про важливі нюанси
Що треба знати?
Треба знати, що відповідно до частини 1 статті 717 Цивільного Кодексу України (далі – ЦК України), за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується безоплатно передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) майно (дарунок) у власність.
Договір дарування майнового права та договір дарування з обов’язком передати дарунок у майбутньому укладаються у письмовій формі. У разі недодержання письмової форми такий договір є нікчемним.
Зміст договору, його наслідки, права та обов’язки сторін затверджуються нотаріально.
Інша річ – договір довічного утримання (догляду). Тоді одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.
Якщо все пішло не за планом
Якщо дарування житла здійснюється під приводом обману: через деякий час приходить розуміння, що вас ошукали і ви уклали невигідний для себе договір.
Статтею 230 ЦК України передбачено: якщо одна із сторін правочину навмисно ввела другу сторону в оману щодо обставин, які мають істотне значення, такий правочин визнається судом недійсним.
Нагадаємо, ми писали, що наживаються на трагедії людей? Українцям розповіли про спекуляції в аптеках, МОЗ вже проводить перевірки.
Як повідомляв "Знай.ua" українців порадували доступними цінами на популярну літню ягоду: дешевше, ніж минулого року.
Також "Знай.ua" інформував, дівчата орендували будинок, але знайшли в ньому купу потайних ходів та дверей: "Туди ми не підемо".