23 серпня Україна відзначає День державного прапора. Це свято стало офіційним у 2004 році за указом на той момент президента України Леоніда Кучми.

Вже за традицією цього дня українці вішають національний прапор удома та на роботі. Також із прапором нашої Батьківщини пов'язано багато цікавих фактів, з якими ми пропонуємо вам ознайомитись прямо зараз.

32 річниця підняття Державного Прапора України над столицею, фото: КМДА
32 річниця підняття Державного Прапора України над столицею, фото: КМДА

10 фактів про український прапор

  • На Галичині синьо-жовтий прапор використовують із 1948 року, виставивши його на рівень національного значення.
  • 1917 року відбулася українська революція, з'явилася УНР. У битвах за свою свободу українські воїни йшли у бій під синьо-жовтими прапорами. Так, у битві під Крутами над захисниками української свободи майорів саме такий прапор.
  • Вперше поєднання синього та жовтого з'явилося на гербі Львова: Данило Галицький подарував місту, заснованому у 1256 році, герб із зображенням жовтого лева на блакитному тлі.

  • Перший президент України Михайло Грушевський утвердив жовто-синій прапор. У сучасній Конституції України національний прапор навпаки – синьо-жовтий.
  • Досі експерти сперечаються, який колір має розташовуватися вгорі, а який унизу. Така плутанина виникла ще під час УНР: тоді застосовували обидва варіанти. Символіка кольорів набагато глибша, ніж просто уособлення неба та поля пшениці.
  • Золоте, жовте символізує Творця, Бога-Отця і взагалі духовний початок. Синє ж – це все земне, а також свобода вибору, якою Творець наділив свої творіння, сподіваючись, що вони нею не зловживатимуть.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Показати ще
  • Після завоювання України більшовиками та утворення УСРР Володимир Ленін затвердив прапор республіки: червоне поле, а у верхньому кутку – синьо-жовтий прапор. Але з ідеологічних міркувань вже в 1919 р. синьо-жовтий колір зник з прапора.
  • 22 липня 1976 року на Олімпійських іграх у Монреалі один канадський студент українського походження розгорнув синьо-жовтий прапор під час змагань із гандболу.
  • 26 квітня 1989 року, у річницю Чорнобильської трагедії, активіст Юрій Волощак розгорнув синьо-жовтий прапор на площі Ринок у Львові. То був перший випадок використання національного прапора за весь радянський період.
  • 23 серпня 2018 року в Дніпрі підняли найбільший прапор України, який колись майорів над українською територією. Висота флагштока – 72 метри, а розмір прапора – 12 на 18 метрів. Прапор встановили на проспекті Яворницького біля Історичного музею.

32 річниця підняття Державного Прапора України над столицею, фото: КМДА
32 річниця підняття Державного Прапора України над столицею, фото: КМДА

Нагадаємо про прогноз щодо долара: експерт розповів, чи чекати "різких поворотів" курсу.

Раніше ми повідомляли, що Граф Дракула плакав кривавими сльозами: вчені виявили у найжорстокішого правителя рідкісне захворювання.