Важливо розуміти, що для Бога немає мертвих. Саме тому той, хто зник безвісти, поєднується з живими. За упокій моляться, якщо факт смерті встановлено, поховання відбулося та проведено відповідні ритуали.

Про це розповів настоятель харківського храму І.Богослова (ПЦУ) митрофорний протоієрей о. Віктор Марінчак.

Молитва за зниклих безвісти, фото: Facebook
Молитва за зниклих безвісти, фото: Facebook

"За зниклого безвісти слід молитися, як за живого, і подавати записки за здоров'я - одноразові або на сорокоуст, на півроку чи рік (принаймні, в монастирях приймають і такі довготривалі записки). Можна уточнити, написавши: за здоров'я зниклого без вести воїна (ім'я), - каже священик.

Молитва Божій Матері за тих, хто зник безвісти:

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей
Показати ще

О, Премилостива Мати, що породила Найсвятіше Слово на спасіння роду людського! Ти Скинія істина, що вмістила в Собі Творця всього, а тому й материнське дерзновіння перед Ним маєш, і можеш дослухатися страждань матерів безутішних! До Тебе спрямовуємо свої моління сердечні и туги душевні: ублагай Сина Свого и Бога нашого, щоби повернув Він безвісти зниклого(у) додому, як колись, змилосердившись, повернув сина вдові із Наїну! Ти єдина Надія тим, хто надію втратив, і Сама, бачачи колись страждання свого Божественного Сина на хресті, подай Твоє милостиве заступництво тим, чиї серця також подібним найгіркішим мечем уражені! Простягни лагідну Твою руку, й збережи, укріпи, заступи та поверни додому слугу(жницю) Божого(у) (ім’я), що без вісті пропав(ла), подай втішання серцям рідним, що стражданнями розриваються, адже, як Матір, Ти співчуття сповнена й на милість щедра!

Тож сьогодні споглянь лагідно на людей цих, що перед святим образом Твоїм про допомогу Тебе молять, помочі Твоєї й чудесного заступництва потребуючи: яви всім нам щедру Твою ласку й милість, подай усе до спасіння корисне, укріпи нашу віру, зміцни серця, освіти душі, а відчай, горе та розпач відніми й до пізнання істини наверни, щоби всі однодушно оспівували величні діла Божі через Твоє милостиве заступництво, яке даруєш нам, нині і по всяк час, і на віки віків. Амінь.

Молитва за зниклих безвісти, фото: Facebook
Молитва за зниклих безвісти, фото: Facebook

Нагадаємо, Великий піст-2024: як правильно харчуватися, приклади страв та навіщо взагалі постити.

Раніше повідомлялося, Великий піст 2024 року: корисні поради для очищення душі і тіла.

Також, суворі заборони на Великий пост-2024: коли відзначаємо Благовіщення, суботу Лазаря та Вербну неділю.