В Україні існує безліч традицій і прийме на Вербну неділю (28 квітня 2024 року). Напередодні Великодня перед Страсним тижнем наші пращури дотримувалися обрядів, які на їхню думку були запорукою успішного року.

Традиція святити вербу походить з Біблії, але в деяких країнах цей день називають Пальмовим, адже саме цією рослиною встилали дорогу Ісусу Христу під час в'їзду до єрусалимського храму.

Вважалося, що пальма втілює чистоту та безгрішність, але оскільки на наших територіях вона не росте, українці знайшли заміну: гілочки верби.

Сьогодні прийнято влаштувати спільне генеральне прибирання у квартирі, адже за звичаєм вербу можна приносити лише у чисте приміщення. Гілочки в жодному разі не можна навіть випадково кидати на підлогу - це вважається великим гріхом.

Популярні новини зараз
За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші Перевіряли лічильники – накрутили з десяток кубів: українці зіштовхнулися із шахраями, як убезпечити себе Українцям приготували подорожчання ще двох тарифів: за що доведеться платити більше Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

Зберігати їх радять до Великодня, щоб вона оберігала будинок від злих духів і зберігала мир у сім'ї. Вербою можна лікувати різні хвороби – наприклад, якщо ви страждаєте на безсоння, слід покласти гілочку поблизу ліжка, або поставити у воду поряд з нею.

Вербна неділя, фото Знай.ua
Вербна неділя, фото Знай.ua

Важливі справи сьогодні недоречні – краще відкласти їх хоча б на день і залишитися з рідними.

У давнину українці вірили, що якщо згадати цього дня про коханого (коханого), то ви обов'язково вирішите всі ваші проблеми, а якщо пари немає – у Вербну неділю існує безліч шансів зустріти своє щастя, адже це найбільш сприятливий день.

Нагадаємо про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.