Страсний тиждень – це шостий тиждень Великого посту. Вона починається якраз напередодні найважливішої православної урочистості – Великодня.

За церковним переказом саме цього тижня відбулася Велика вечеря, переказ, суд, розп'яття та поховання Ісуса.

Церква, фото з вільних джерел
Церква, фото з вільних джерел

Тобто, останні дні його життя на Землі. Саме тому Страсний тиждень і вважається настільки важливим і кожен день називається Великим, і має свої різні традиції. Варто зазначити, що вони стосуються не тільки поведінки людини, але всіх чинників її життя, включаючи харчування.

Далі в матеріалі ми розповімо вам, всі правила харчування на Страсному тижні, щоб ви знали, щоб ви знали, що можна їсти в останній тиждень перед Великоднем.

Популярні новини зараз
Гороскоп на 12 грудня для всіх знаків Зодіаку: як у четвер встигнути все Українці отримують штрафи за паспорти: кому загрожують несподівані витрати ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації Відключення світла по-новому: українцям готують кардинальні зміни
Показати ще

Якого числа буде Страсний тиждень у 2024

Якщо порахувати, то можна заздалегідь зрозуміти, що Великдень ми відзначатимемо 5 травня. А це означає, що напередодні буде й Страсний тиждень. Виходить, що останній тиждень Великого посту починається після 28 квітня, коли люди відзначатимуть Вхід Господнього до Єрусалиму.

29 квітня – Великий понеділок – початок Страсного тижня, який триватиме до Великодня.

Харчування Останнього тижня Великого посту

Великий понеділок

Великий, або Страсний понеділок не дуже відрізняється від минулих тижнів Великого посту. Дозволено сухої їжі (хліб, свіжі, сушені та квашені овочі та фрукти). Тобто люди можуть їсти холодну неварену їжу.
До речі, цікаво, що цього дня дівчата мали прокидатися дуже рано та наводити лад у будинку. А по обіді всі йшли на город.

Пристрасний вівторок

Харчування у вівторок було трохи суворішим. Дозволялися лише фрукти, овочі, хліб та мед. А сам день для всіх був досить складним, адже жінки мали випрати все, а чоловіки оглянути поля та підготувати дрова, щоб піч була гарячою.

Чисте середовище

Можна також їсти хліб, овочі та фрукти, холодну сиру їжу без олії. І цей день не просто називався "Чистим". Адже до середини тижня вже всі роботи в будинку мають бути завершені. Чоловіки прибирали на городі, а дівчата тим часом займалися будинком. Коли надвечір усе вже було готове, починали замішувати тісто для паски, а дівчата вибирали яйця для писанок.

Чистий четвер

А цей день був доволі приємним у плані харчування. Людям дозволялося двічі на день їсти гарячу їжу з олією. Список продуктів, які можна їсти, не змінювався. А сам четвер ще називають Великим, чи Чистим. Все тому, що в цей день усі люди повинні піти до криниці, або річки, щоб скупатися. А у другій половині дня дівчата займалися писанками. Адже вже час фарбувати яйця до Великодня.

Страсна п'ятниця

А ось п'ятниця – найскладніший день, адже радять зовсім відмовитися від їди. Краще обмежитися лише водою. Ну, звичайно, робити це не зовсім обов'язково, адже для здоров'я така помірність просто небезпечна. Адже за переказами саме цього дня Ісус помер. Тому, до речі, зранку треба було обов'язково відвідати церкву. У Страсну П'ятницю заборонено співати та веселитися. Кульмінацією цього дня є винесення Плащаниці.

Велика субота

У суботу вже можна поїсти. Один раз на день дозволена гаряча їжа, але без олії. Так само у сирому вигляді можна вживати фрукти, овочі, горіхи та мед. А ввечері дівчата починали вже готуватися до Великодня: пекли паски, готували смажене та варене та наповнювали спеціальний кошик.

Великодня неділя

І нарешті Великий піст закінчено. Великдень, а отже всі обмеження в їжі знято. Можна їсти все, чого душа забажає. Тим більше, що стіл на Великдень обов'язково буде досить багатим.

Нагадаємо про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.