Податкова служба нагадала, що відповідальність платників ПДВ за порушення строків реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування, а також за помилки в них, визначена статтею 120-1 Податкового кодексу України.

Відомо, які штрафи очікують українців за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у 2024 році. Податкову накладну слід створювати на дату, коли виникає податкове зобов'язання. Це зазвичай той момент, коли ви вперше надали товар, виконали роботу або надали послугу, або отримали оплату за них.

Податкова служба, фото із вільних джерел
Податкова служба, фото із вільних джерел

Дата, яка настала раніше, визначає день створення податкової накладної. Якщо Ви оформили податкову накладну з 1 по 15 число поточного місяця, її потрібно зареєструвати до кінця цього місяця.

Якщо накладну оформили з 16 по останній день місяця, її потрібно зареєструвати до 15 числа наступного місяця. Порушення строку реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (крім накладних, що не надаються покупцю і складені на постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування або оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою такі штрафи:

Популярні новини зараз
В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Українцям допоможуть з оплатою комуналки – гроші платитимуть щомісяця, але є умова Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Податковий Кодекс
Податковий Кодекс

  • запізнення до 15 днів — штраф 2% від суми ПДВ у накладній (звичайний термін — 10%);
  • запізнення на 16-30 днів — штраф 5% від суми ПДВ (звичайний термін — 20%);
  • запізнення на 31-60 днів — штраф 10% від суми ПДВ (звичайний термін — 30%);
  • запізнення на 61-365 днів — штраф 15% від суми ПДВ (звичайний термін — 40%);
  • запізнення більше року — штраф 25% від суми ПДВ (звичайний термін — 50%).

Також наш портал інформував, податковій хочуть розкрити всі дані про грошові операції українців

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати

Вам буде цікаво дізнатися знадобиться кілька хвилин: як швидко перевірити платежі та податки