Гарвардська медична школа розповіла, який кашель має насторожити.

Кашель – це природний рефлекс, який очищає дихальні шляхи, але коли він триває довше ніж три тижні, варто звернути увагу. Лікарка Джессіка МакКеннон з Гарварду пояснює, що звичайний кашель, викликаний застудою чи ГРВІ, зазвичай проходить самостійно. Однак, якщо він затягується на понад вісім тижнів, кашель вважається хронічним і вимагає додаткової уваги- пише Гарвардська медична школа.

Кашель, фото pxhere
Кашель, фото pxhere

Причини хронічного кашлю можуть бути різноманітними. Часто лікарі починають дослідження від верхніх дихальних шляхів і далі спускаються до легенів і шлунка. Серед можливих причин — синусит, сезонна алергія, кислотний рефлюкс, побічні дії ліків або навіть шкідливі звички, як-от куріння чи вейпінг. Хронічний кашель також може бути симптомом серйозних захворювань, таких як астма, ХОЗЛ, інфекції легень або навіть рак.

Кашель, скріншот відео
Кашель, скріншот відео

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Іноді навіть такі дрібниці, як сірка у вухах, можуть викликати кашель, каже МакКеннон. Якщо кашель триває, можна спробувати ліки без рецепта- антигістамінні для алергії чи антациди для рефлюксу. Важливо записувати всі симптоми та їх особливості, коли кашель з'являється, мокрий він чи сухий, чи посилюється після їжі або вночі. Це допоможе лікарю зрозуміти причину.

МакКеннон радить звернутися до лікаря, якщо кашель супроводжується задишкою, болем у грудях, хрипами, кров'ю у мокроті, втратою ваги або постійною втомою. Медики можуть призначити рентген чи комп'ютерну томографію для точнішої діагностики, якщо є підозра на серйозне захворювання.

Раніше ми повідомляли, ці продукти не можна вживати під час застуди.

Українців попередили про небезпечну хворобу- детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, як захиститися під час сезонних хвороб та карантину?