Незабаром християни відзначатимуть одне з найбільших свят – Вознесіння Господнє, яке цього, 2025 року, припадає на 29 травня і має глибоке духовне значення та цікаві народні традиції.

Вознесіння Господнє, зображення з вільних джерел
Вознесіння Господнє, зображення з вільних джерел

Це свято завжди святкують на сороковий день після Великодня, і завжди у четвер. До речі, саме після Вознесіння віряни перестають вітатися словами "Христос Воскрес!".

Що ж означає це свято?

Якщо просто, то Біблія розповідає, що після того, як Ісус Христос воскрес із мертвих, Він ще сорок днів з'являвся своїм учням. А на сороковий день Він зібрав їх на Оливній горі, благословив і на їхніх очах піднявся на небо. Кажуть, свідком цього була і Діва Марія.

Головний сенс цієї події в тому, що Ісус, піднявшись на небо, показав усім людям, що небеса відкриті для тих, хто вірить у Бога і живе за його заповідями. Це ніби примирення між Богом та людьми. Також вважається, що саме після Вознесіння ангели сказали учням, що Ісус прийде на землю вдруге. А через десять днів після того, як Ісус вознісся, на його учнів зійшов Святий Дух, як Він і обіцяв.

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 21 травня: відчай скорпіонів та провокації левів – прогноз для всіх знаків Зодіаку Вік не захистить: ТЦК шукають спеціалістів серед пенсіонерів - кого заберуть в першу чергу Пенсіонерам виплатять 3000 гривень: хто зможе отримати грошову допомогу Пенсіонерам змусять перерахувати виплати: індексацію визнали незаконною
Показати ще

Наші предки мали багато цікавих звичаїв, пов'язаних із Вознесінням, яке вони ще називали Вшестя. Це свято означало кінець великодніх традицій і наближення Зелених свят. У деяких місцях, наприклад на Поліссі, святкувати починали ще з середи. Існувала віра, що в цей час "закриваються" небесні ворота, тому люди йшли на кладовища, щоб ще раз попрощатися зі своїми померлими родичами.

Був також звичай "проводжати Бога": господині пекли обрядову їжу – пироги, паски, млинці або печиво у вигляді драбинок, ніби сходинок для Бога на небо. Фарбували яйця, залишали для Бога їжу та гроші, зав'язані в хустинку, та частували одне одного смаколиками, примовляючи "Богу на дорогу". Історик Степан Килимник писав, що подекуди пекли й тонкі млинці, які називали "Божі онучі". Для молоді Вознесіння було часом вечорниць, де можна було придивитися собі пару. А ще до Вшестя не можна було починати будувати хату чи ставити паркан.

У наші дні напередодні Вознесіння у храмах відбуваються урочисті служби, а в саме свято – святкова Літургія.

Раніше ми повідомляли, чи доречно вдягати червону сукню на весілля.

Нагадаємо про історію свята День Матері та невідомі факти.

Також Знай.ua інформував: як розпізнати загрозу та захиститися від порчі.