В Україні блогерська діяльність активно розвивається, проте далеко не всі поспішають оформлювати свої прибутки офіційно. Часто це пов'язано з нестачею інформації про найвигідніші способи оподаткування. Податкова служба докладно розповідає про правила оподаткування.

Оподаткування блогерів у 2025 році

Ведення акаунтів у соцмережах приносить дохід через рекламу, продаж мерчу та цифрових товарів, спонсорські угоди та інші джерела. Багато українців уникають сплати податків через побоювання перед труднощами адміністрування. Станом на 2025 рік блогери мають три основні варіанти легалізації своєї діяльності:

  1. Оплата податків як фізичної особи.
  2. Реєстрація ФОП 2 групи.
  3. Реєстрація ФОП 3 групи.

Кожен із варіантів має свої плюси та мінуси. Наприклад, фізичні особи сплачують 23% з валового доходу (18% — податок на доходи фізичних осіб та 5% — військовий збір), але при цьому подають декларацію та сплачують податки лише раз на рік. Це найвитратніший спосіб для блогерів.

Блогер
Блогер
Фото из открытых источников

При оформленні ФОП 2 групи необхідно щомісяця сплачувати єдиний податок (1600 грн.), військовий збір (800 грн.) та єдиний соціальний внесок (1760 грн.). У результаті загальні платежі становлять близько 4160 грн. на місяць або майже 50 тисяч гривень на рік. Однак існують обмеження щодо річного доходу та по клієнтській базі.

Популярні новини зараз
Пенсіонери можуть отримати тисячу гривень на ліки: кому та на яких умовах виплатять допомогу Українців накриють масштабні перевірки в липні: кого позбавлять соцвиплат та пенсій Пенсіонерів ощасливлять допомогою: заплатять по 4000 гривень Банки ліквідують, а гроші згорять: фінустановам дозволили не повертати вклади клієнтам
Показати ще

ФОП 3 групи сплачує 6% від доходу раз на квартал (5% єдиний податок та 1% військовий збір), а єдиний соціальний внесок – фіксований, 1760 грн на місяць. Такий варіант підходить блогерам, які працюють з великими брендами та іноземними платформами.

Як вибрати відповідну групу ФОП

Блогери на 2 групі єдиного податку можуть співпрацювати з фізособами, іншими підприємцями на спрощеній системі та ТОВ, які використовують спрощену систему. Реєстрація ФОП 3 групи є обов'язковою для інфлюенсерів, які отримують доходи з-за кордону (через AdSense, Patreon), працюють з платіжними системами (Payoneer, Wise) і співпрацюють з великими корпоративними замовниками.

Блогер
Блогер
Фото из открытых источников

Рекомендовані варіанти ФОП залежно від джерела доходу:

  • рекламні інтеграції - ФОП 2 або 3 групи (залежить від клієнтів);
  • YouTube AdSense - ФОП 3 групи;
  • YouTube спонсорство – фізична особа;
  • продаж курсів та цифрових товарів - ФОП 2 групи;
  • продаж мерча - ФОП 2 групи;
  • платформи монетизації (Donatello, GoodZone, Patreon) - ФОП 3 групи;
  • реферальні програми (українські) - ФОП 2 групи;
  • реферальні програми (іноземні) - ФОП 3 групи;
  • доходи через PayPal - фізична особа.

Важливо пам'ятати, що Державна податкова служба має інструменти для моніторингу доходів блогерів і може оперативно виявляти тих, хто ухиляється від сплати податків.

Нагадаємо, раніше, якщо борги поставили хрест на субсидії: хто може отримати альтернативну допомогу на комуналку.
Як повідомляв портал "Знай.ua", оратимемо до самої старості: влада хоче відправити на роботу пенсіонерів і людей з інвалідністю.
Також "Знай.ua" писав, що отримати соцдопомогу стане простіше: вже готують важливі зміни.