Міжнародний валютний фонд пропонує запровадити в Україні податок у розмірі 23% на продаж товарів і надання послуг через різні онлайн-майданчики вже до кінця поточного року. При цьому вкрай важливо знайти баланс інтересів. Про це повідомив доктор економічних наук Андрій Длігач у коментарі " 24 каналу".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа його думку, Україну поступово підштовхують до моделі самостійного фінансування. Очевидно, що країні належить колосальна робота над оптимізацією як бюджетних витрат, так і податкової системи.
Як наголосив економіст, МВФ наполягає не лише на податках для електронної комерції, а й на масштабній реформі податкової та митної сфер. І справді, між урядом та аналітичними організаціями ведеться досить конструктивний діалог з МВФ.
Одночасно постає питання, чи готова держава ухвалювати рішення, які не знайдуть широкої підтримки в суспільстві. Іноді виникають труднощі навіть під час реалізації цілком схвалюваних населенням ініціатив.
За словами Длігача, важливо усвідомлювати, наскільки Україна готова йти на непопулярні кроки. Реформа митниці, наприклад, вважається популярно й очікуваною. Однак велике питання, чи наважиться влада відмовитися від такої корумпованої "годівниці".
Так, підвищення податків, які зачеплять малих підприємців і мікробізнес, також належить до непопулярних рішень. Звісно, держава може посилити фіскальний контроль і збільшити податковий тиск. Це зробить практично неможливою роботу в тіні та ухилення від сплати податків.
За словами Длігача, МВФ пропонує податкову ставку у 23%. Ймовірно, це 18% основного податку плюс 5% військового збору.
"Держава, своєю чергою, пропонує варіант у 5%. Аналогічна ситуація спостерігається в системі оподаткування для ФОП третьої групи. Ці 5% з обороту могли б адмініструвати самі маркетплейси. Така модель виглядає і реалістичною, і компромісною", – наголосив він.
При цьому залишається питання, чи зможуть невеликі маркетплейси виконувати роль податкових агентів. Великі майданчики, найімовірніше, будуть до цього готові. Однак, на думку Длігача, починати варто з тестового режиму, щоб відпрацювати всі процеси.
- Нагадаємо, не зможете зняти жодної копійки: ПриватБанк масово блокує карти українцям за кордоном.
- Раніше ми розповідали, що Нафтогаз не визнає оплати через ПриватБанк: у чому причина і що робити клієнтам.
- Також можуть виникнути проблеми з переказами грошей: ПриватБанк запроваджує нові правила для всіх клієнтів.